طرح ایجاد دومین فرودگاه خراسان شمالی بررسی می‌شود

بجنورد- ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: با جانمایی زمینی مناسب، طرح ایجاد دومین فرودگاه خراسان شمالی به‌زودی در این استان بررسی می‌شود.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری، غلامرضا هوایی روز شنبه در دیدار با مدیر فرودگاه بجنورد، اظهار داشت: دومین فرودگاه استان باید با در نظر گرفتن اصول فنی و انتخاب زمین مناسب در مسیری پرتردد، به راه های اصلی نیز نزدیک باشد.

وی برقراری پروازهای منظم فرودگاه بجنورد را از نیازهای اساسی استان ذکر کرد و افزود: پیگیری ها برای فعالیت شرکت هواپیمایی اترک، که با استفاده از سهمیه خراسان شمالی در این عرصه فعال شده است، در آسمان استان نیز باید صورت گیرد.

معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی، از سه زیرساخت فرودگاه مجهز با پروازهای منظم، راه آهن و بزرگراه به عنوان نبض حیاتی برای توسعه استان یاد کرد و گفت: با فراهم کردن این سه زیرساخت، صنعت و اقتصاد استان شکوفا شده و حرکت استان در مسیر پیشرفت شتاب خواهد گرفت.

استان خراسان شمالی که از راه‌آهن بی نصیب مانده، از نظر برخورداری از بزرگراه نیز استانی فقیر است و فرودگاه بجنورد، در مرکز این استان نیز به علت شرایط خاص اقلیمی و مکانی، نیاز به هواپیمای خاص دارد که هم اکنون عمدتا هواپیماهای فوکر در این فرودگاه برنامه پروازی دارند و در فصل زمستان شمار زیادی از پروازها به علت بدی آب و هوا لغو می شود.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد که فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.

فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی فعال است که دارای یک باند به ابعاد ۴۲۰۰ در ۴۵ متر، اپرون به ابعاد ۲۴۵ در ۱۱۸ متر، تاکسی وی عمود به ابعاد ۲۳ در ۱۲۰ متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و ترمینال جدید به مساحت ۴۶۰۰ مترمربع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =