۲۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۴۱
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 84108452
۰ نفر

برچسب‌ها

دمشق آمادگی برای بازگشت آوارگان سوری را اعلام کرد

تهران- ایرنا- معاون وزیر امور خارجه سوریه گفت: درهای کشور به روی تمامی آوارگان سوری برای اینکه کشور را با کمک یکدیگر بسازیم، باز است.

فیصل المقداد روز پنجشنبه در پایان کنفرانس بین المللی بازگشت مهاجران سوری که از روز گذشته  در دمشق جریان داشت، در گفت وگو با شبکه خبری المیادین، آمادگی کشورش را برای ارایه مسکن، خدمات پزشکی، آموزشی و غذایی به تمامی آوارگانی که قصد بازگشت به سوریه را دارند، اعلام کرد.

وی همچنین با انتقاد از برخورد دوگانه غرب در قبال سوریه گفت: شرکت نکردن کشورهای غربی به ویژه آمریکا در این کنفرانس، دلیل بر استاندارد دوگانه است.

المقداد افزود: کشورهای غربی می خواهند با کارت آوارگان سوری، سرمایه گذاری غیر اخلاقی کنند.

معاون وزیر خارجه سوریه همچنین گفت که انتخابات ریاست جمهوری باید در موعد مقرر و بر اساس مبانی مشخص، برگزار شود.

کنفرانس بین المللی بازگشت آوارگان سوری که از روز چهارشنبه در دمشق پایتخت سوریه آغاز شد، امروز با صدور بیانیه ای به کار خود پایان داد و بر همکاری جامعه جهانی برای بازگشت آوارگان سوری، حفظ استقلال و تمامیت ارضی سوریه تاکید کرد.

موضوع آوارگان سوری بحرانی انسانی است که در آغاز جنگ علیه سوریه به عنوان ابزاری برای تحت فشار قرار دادن دولت سوریه و سرنگونی آن به کار گرفته شد.

سوریه در ۹ سال گذشته شاهد جنگ داخلی و حضور گروه های تروریستی حمایت شده از سوی کشورهای غربی- عربی است که تاکنون صدها هزار کشته و میلیون ها نفر آواره در داخل و خارج این کشور به جا گذاشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =