کنفرانس بازگشت آوارگان بر حفظ تمامیت ارضی سوریه تاکید کرد

تهران- ایرنا- کنفرانس بین المللی بازگشت آوارگان که از روز چهارشنبه در دمشق پایتخت سوریه آغاز شد، امروز با صدر بیانیه ای به کار خود پایان داد و بر همکاری جامعه جهانی برای بازگشت آوارگان سوری، حفظ استقلال و تمامیت ارضی سوریه تاکید کرد.

به گزارش شبکه خبری المیادین: در این بیانیه همچنین بر کمک به  تسهیل بازگشت امن آوارگان سوری به کشورشان تاکید و اعلام شده است که جامعه جهانی باید در این زمینه همکاری کند.

در این بیانیه اعمال هرگونه تحریم یکجانبه و غیرقانونی به ویژه در سایه شیوع ویروس کرونا، مردود اعلام شده است.

بیانیه می افزاید: برای بحران سوریه هیچ راه حل نظامی وجود ندارد و راه حل سیاسی نیز از سوی خود مردم سوریه هدایت و اجرا می شود.

این بیانیه همچنین بر ادامه نبرد با تروریسم تا نابودی کامل تمامی گروه های تروریستی در ج شده در فهرست شورای امنیت تاکید کرده است.

در بیانیه پایانی کنفرانس بین الملل بازگشت آوارگان، بازگشت آوارگان سوری، حفظ حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی سوریه مورد تاکید قرار گرفته است.

موضوع آوارگان سوری بحرانی انسانی است که در آغاز جنگ علیه سوریه به عنوان ابزاری برای تحت فشار قرار دادن دولت سوریه و سرنگونی آن به کار گرفته شد.

سوریه در ۹ سال گذشته شاهد جنگ داخلی و حضور گروه های تروریستی حمایت شده از سوی کشورهای غربی- عربی است که تاکنون صدها هزار کشته و میلیون ها نفر آواره در داخل و خارج این کشور به جا گذاشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha