۱۹ آبان ۱۳۹۹، ۸:۱۳
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 84103491
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

۱۲۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان فردیس پیش بینی شد

کرج - ایرنا - فرماندار فردیس از پیش بینی ۱۲۰ میلیارد تومان برای تکمیل تنها بیمارستان این شهرستان ۶۰۰ هزار نفری خبرداد و گفت : امیدواریم با اختصاص و جذب این اعتبار بتوانیم تا اوایل سال آینده بیمارستان فردیس را به سرانجام برسانیم .

ابوالفضل اینانلو روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با  ایرنا افزود: در پی مذاکره استاندار البرز با وزیر بهداشت و درمان در مورد پیگیری تخصیص اعتبار برای تکمیل بیمارستان در حال ساخت فردیس و با توجه به قول های معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، امیدواری به بهره برداری این بیمارستان افزایش یافته است.

وی با یادآوری اینکه ساختمان بیمارستان فردیس ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: همزمان با احداث  ساختمان، نصب تاسیسات این بیمارستان نیز در دست انجام قرار گرفته است.

عملیات اجرایی تنها بیمارستان فردیس در زمینی به مساحت ۱۵ هزار مترمربع در سال ۸۹ آغاز شد اما به علت نبود اعتبار ، ساخت آن در همان ابتدا به مدت پنج سال مسکوت ماند تا اینکه احداث این بیمارستان در دولت یازدهم از سر گرفته شد.

فرماندار فردیس همچنین به تجهیز ورزشگاه شهید تهرانی مقدم در ۲ طبقه با ظرفیت ۲۰۰ تخت برای نقاهتگاه بیماران کرونایی در فردیس اشاره کرد و افزود: این نقاهتگاه برای مواقعی است که ظرفیت پذیرش بیمارکرونایی در بیمارستان ها تکمیل شود.

اینانلو توضیح داد: از نقاهتگاه به عنوان بیمارستان برای درمان بیماران استفاده نمی شود، زیرا امکانات نقاهتگاه در حد قرنطینه است و بیماران ابتدا باید در بیمارستان درمان شوند و دوران قرنطینه را در نقاهتگاه سپری کنند.

وی گفت: با توجه به وجود شرایط هشداری کرونا، احتمال دارد که از این نقاهتگاه استفاده شود، چون فردیس فاقد بیمارستان است و بیماران برای درمان به بیمارستان های کرج اعزام می شوند.

فرماندار فردیس بیان داشت : البته بیماران کرونایی سایر شهرستان های استان که دارای بیمارستان هستند نیز به بیمارستان امام علی (ع) کرج ، شریعتیماهدشت ، امام حسین (ع) محمدشهر ، کوثر و ثارالله کرج انتقال می یابند.

فرماندار فردیس با اشاره به اینکه محدودیت های کرونایی و شرایط هشدار در استانهای تهران و البرز یکسان است، خاطرنشان کرد: تقلیل شمار کارکنان دولت براثر کرونا نیز به صورت حضوری و دورکاری در هر ۲ استان همزمان و یکسان اجرا می شود.

شهرستان در جنوب کلانشهر کرج مرکز استان البرز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha