مدیران راه آهن از مسیر خواف - هرات در خاک افغانستان بازدید کردند

مشهد- ایرنا- فرماندار خواف گفت: جمعی از مدیران و عوامل فنی راه آهن جمهوری اسلامی ایران از طریق راه آهن از شهرستان مرزی خواف به ایستگاه روزنک در داخل خاک افغانستان رفتند.

حسین سنجرانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بازدید با ورود یک قطار و واگن مسافربری از ایران تا ایستگاه "روزنک" در شهرستان غوریان ولایت هرات افغانستان در ۶۳ کیلومتری نقطه صفر مرزی انجام شد.

وی این بازدید را زمینه افتتاح این مسیر ریلی بین‌المللی دانست و ادامه داد: ساخت خط آهن ۶۳ کیلومتری از نقطه صفر مرزی تا ایستگاه روزنک در شهرستان غوریان در تعهد ایران بوده است.

اداره کل راه آهن شرق نیز امروز در گزارشی اعلام کرد: به منظور بررسی پیشرفت پروژه راه آهن خواف - هرات، معاون بازرگانی و بهره برداری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به اتفاق تعدادی از مدیران کل ستادی، مدیر پروژه و دیگر مسوولین از روند اجرای این پروژه ملی بازدید نمودند.
مدیر کل راه آهن شرق در این بازدید با اشاره به افتتاح این پروژه ملی طی روزهای آتی گفت: معاون بازرگانی و بهره برداری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و جمعی از مدیران کل ستادی و مدیران اجرایی پروژه ضمن بازدید از ایستگاههای راه آهن خواف، سنگان، خوشابه، میوتک و ایستگاه تشکیلاتی شمتیغ به عنوان ایستگاه مرزی بین دو کشور ایران و افغانستان از پیشرفت اجرای پروژه از نزدیک مطلع شدند.
رضا شرقی افزود: پروژه خط آهن خواف - هرات به طول ۲۱۸ کیلومتر شامل چهار قطعه است که قطعات اول و دوم از ایستگاه خواف تا شمتیغ به طول ۷۶ کیلومتر در خاک ایران و قطعه سوم از شمتیغ تا روزنک به طول ۶۳ کیلومتر داخل خاک افغانستان می باشد، ساخت قطعه چهارم از روزنک تا هرات نیز توسط مسوولین افغانستان در دست اقدام است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =