واکسن آنفلوآنزا بین اعضای جامعه پزشکی مشهد توزیع می‌شود

مشهد- ایرنا- رییس سازمان نظام پزشکی مشهد از توزیع واکسن آنفلوآنزا در میان اعضای زیر پوشش این سازمان بر اساس اولویت سنی خبر داد.

دکتر علی بیرجندی نژاد روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: چهار هزار دوز واکسن آنفلوآنزا بین گروههای پزشکی بخش خصوصی اعم از پزشک و سایر رسته‌های درمانی در حال توزیع است.
وی ادامه داد: پزشکان و سایر کادر درمانی یکی از گروههای هدف برای توزیع رایگان واکسنهای آنفلوآنزای توزیعی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شمار می روند.
رییس سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: واکسن های آنفلوآنزای در حال توزیع توسط نظام پزشکی مشهد برای گروههای پزشکی شاغل در بخش خصوصی جدا از واکسنهایی است که در بین کادر درمانی و کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی بخش دولتی توزیع می شود.

گروههای هدف که از نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اولویت توزیع رایگان واکسن آنفلوآنزا قرار دارند شامل زنان باردار پرخطر، بیماران دچار ضعف دستگاه ایمنی بدن با اولویت بیماران دیالیزی، گیرندگان پیوند و بیماران مبتلا به بدخیمی، مبتلایان به تالاسمی ماژور ، کادر درمانی و کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی به ویژه افراد در معرض خطر ابتلا به کووید ۱۹ هستند.
بیماری آنفلوآنزا دارای سه تیپ A،B،C است. مجموعه‌ای از ویروسها عامل این بیماری شناخته شده‌اند که گونه‌های آن هر سال در حال تغییر است اما عمده بیماری آنفلوآنزای انسانی از نوع تیپ A است که پارسال  گونه H۱N۱ آن شایع شده بود.

سازمان نظام پزشکی کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد ۱۴ هزار عضو شامل پزشک متخصص، عمومی، دندانپزشک، داروساز و کارشناس دارای پروانه دارد.

هشت هزار و ۴۰۰ نفر از اعضای نظام پزشکی مشهد ، پزشکان‌ عمومی و متخصص هستند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha