۲۳ مهر ۱۳۹۹، ۱۰:۵۸
کد خبرنگار: 1020
کد خبر: 84075286
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

عشایر چهارمحال و بختیاری ۱۰۰ هزار تن محصول زراعی برداشت کردند

شهرکرد- ایرنا- رییس اداره بهسازی امور تولید اداره‌کل عشایر چهارمحال و بختیاری گفت: عشایر این استان در سال زراعی جاری افزون بر ۱۰۰ هزار تن محصولات زراعی شامل گندم، جو، حبوبات و علوفه دامی در مناطق ییلاقی کشت و برداشت کردند.

شیرزاد کرمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بخش عمده‌ای از این میزان محصولات زراعی در مناطق ییلاقی عشایرنشین شهرستانهای کوهرنگ، فارسان، اردل، کیار ، بروجن و لردگان تولید شده است.

وی از تولید و جمع‌آوری ۲۰۰ تن محصول گیاهان دارویی توسط عشایر این استان در نیمه نخست امسال خبر داد و تصریح کرد:این محصولات به‌ صورت خودرو و خوراکی همچون تره کوهی، کاردنگ، کنگر و پونه برداشت شد.

رییس اداره بهسازی امور تولید اداره کل امور عشایر چهارمحال و بختیاری  گفت:محصولات گیاهان دارویی کشت و تولید شده نیز شامل موسیر، گل گاوزبان، زعفران و گل‌محمدی بود که با استفاده از تسهیلات بانکی و حمایت اداره امور عشایر استان از سوی عشایر کشت شده است.

کرمی تصریح کرد: بیش از ۸۰ درصد از ۱۴ هزار و ۶۵۷ خانوار جمعیت عشایری استان در تولید صنایع دستی و کشاورزی و باغبانی مشغول کار هستند.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری با داشتن ۱۲۶ هزار نفر جمعیت عشایری به همراه یک میلیون و  ۵۵۰ هزار راس دام سبک بعد از فارس، دومین استان عشایرنشین کشور است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha