۲۲ مهر ۱۳۹۹، ۱۳:۵۸
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 84074463
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۰ اثر به دومین جشنواره کتاب سال استان زنجان ارسال شد

زنجان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: ۸۰ اثر از مولفان این استان به دومین جشنواره کتاب سال زنجان ارسال شده است که در مرحله ارزیابی داوری قرار دارند.

فاطمه کرباسی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به نقش و جایگاه این جشنواره در حمایت از آثار و تألیف های نویسندگان استان افزود: آثار همه نویسندگان و پدیدآورندگان از سراسر کشور با موضوع زنجان شناسی واجد شرایط حضور در این جشنواره بودند.

دبیر دومین جشنواره کتاب سال استان زنجان گفت: در بخش ویژه نیز آثار ارسالی با موضوعات دفاع مقدس، مدافعان حرم و سه هزار و ۵۳۵ شهید استان زنجان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.  

کرباسی بااشاره به دریافت آثار در سه گروه تالیف، ترجمه و احیای متون عنوان کرد: کتاب های آموزشی خارج از دایره انتخاب و شرکت در جشنواره کتاب سال است و کتاب های دوره ای به شرطی که هر جلد از کتاب‌ها به صورت استقلال محتوایی به صورت مستقل و ویراست جدید شده و برای نخستین بار در سال ۱۳۹۸ با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چاپ و منتشر شده باشند و همچنین آثاری که تجدید چاپ شده اند در صورت تغییر ۴۰ درصدی محتوا، واجد شرایط بررسی توسط دبیرخانه جشنواره خواهند بود.  

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: تعداد ۴۰ ناشر در استان زنجان فعال است که از این تعداد سال گذشته تعداد ۲۰ ناشر اقدام به چاپ ۲۲۰ عنوان کتاب کردند.

گفتنی است سال گذشته در نخستین دوره جایزه کتاب سال استان زنجان، بر اساس رأی هیات داوران، در بخش تاریخ زنجان، کتاب "دارلسعاده زنجان" گردآوری شده به کوشش حسن حسینعلی، در بخش فرهنگ زنجان، کتاب " قصه های محلی زنجان" به اهتمام کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و با ویراستاری علی محمد بیانی و در بخش هنر در زنجان نیز کتاب" زنجان میزبان مهربان" از ناصر محمدی، عنوان کتاب سال استان زنجان را به دست آوردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha