۶۰ میلیارد ریال تجهیزات جاده‌ای در سیستان و بلوچستان به سرقت رفت

زاهدان- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: سرقت انواع تجهیزات ایمنی جاده‌ای در ۶ ماهه نخست سالجاری در این استان افزون‌بر ۶۰ میلیارد ریال خسارت برجا گذاشت.

 ایوب کرد روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه سرقت علائم ایمنی و تابلوهای هشدار دهنده هزینه سنگینی را برای ایمن سازی مجدد به این اداره کل تحمیل می‌کند، اظهارداشت: نصب تابلوها و علائم هشدار دهنده در جاده‌ها یکی از وظایف راهداران است که متاسفانه در هر ماه آمار قابل توجهی از این علامت‌ها همچون چراغ‌های چشمک زن سولار با تمام متعلقات، چشم گربه‌ای، بشکه‌های ایمنی، صفحات گاردریل و تابلوهای هشدار دهنده به سرقت می‌رود.

 وی ادامه داد: با توجه به اینکه نبود تابلوهای مسیرنما و هشدار دهنده در جاده‌ها رانندگان را با مشکلات متعددی مواجه می‌کند و بعضا باعث بروز حوادث رانندگی می‌شود این اداره‌کل سریعا اقدام به جایگزینی علائم سرقت رفته در مسیرهای ارتباطی زیر پوشش می‌کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان افزود: پیگیری‌های زیادی بویژه در حوزه فرهنگ‌سازی و اطلاع رسانی در جاده‌ها و تبعات نبود تابلوهای هشدار دهنده توسط این اداره‌کل تاکنون انجام شده تا شاهد کاهش این اقدام نامناسب در جامعه باشیم.

وی گفت: همچنین تعدادی از سارقان علائم ایمنی در مسیرهای ارتباطی استان با همکاری نیروی انتظامی دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

کرد خاطر نشان کرد: کاربران جاده و شهروندان در صورت مشاهده هرگونه سرقت و یا خرید و فروش علائم و تجهیزات ایمنی جاده‌ای مراتب را به سامانه‌های تلفنی، پیامکی و اینترنتی ۱۴۱ اطلاع دهند تا در کوتاه زمان ممکن مورد رسیدگی قرار گیرد.

به گزارش ایرنا سرقت علائم و تجهیزات ایمنی جاده‌ها نه تنها خسارات مالی به بیت المال وارد می‌کند بلکه عامل تصادفات و به خطر افتادن جان انسان‌های بیگناه می‌شود که متاسفانه عده‌ای سودجو و فرصت طلب بدون در نظر گرفتن خطرات احتمالی، اقدام به سرقت این تجهیزات می‌کنند.

سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور به سبب گستردگی و پراکندگی راه‌های ارتباطی دارای ۲ اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در زاهدان (حوزه زیر پوشش شهرستان‌های مرکزی و شمالی استان) و ایرانشهر (حوزه زیر پوشش شهرستان‌های جنوبی استان) است. 

فاصله شمالی ترین نقطه تا جنوبی ترین ترین نقطه این استان بیش از یکهزار و ۱۰۰ کیلومتر است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha