اعلام آمادگی محیط‌زیست مازندران برای جانمایی مکان پردازش زباله محمودآباد

ساری - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران بر ضرورت ریشه کنی دپوی غیراصولی زباله در استان تاکید کرد و گفت که این مجموعه برای همکاری در جانمایی مکان جدید دپو و پردازش زباله شهرستان محمودآباد آمادگی دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا  حسینعلی ابراهیمی کارنامی روز شنبه در حاشیه افتتاح ساختمان جدید اداره محیط زیست محمودآباد افزود : معضل زباله در استان مازندران و دپوی غیر اصولی آن امروز دامن تمامی شهرهای استان را گرفته و به یک دغدغه ملی تبدیل شده است.

وی گفت : برای حل این مشکل باید از تمامی ظرفیت های ملی و همچنین شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها استفاده شود.

 ابراهیمی کارنامی با اظهار این که شهرستان محمودآباد به علت گردشگر پذیر بودن سهم زیادی در تولید زباله دارد ، افزود :  باید با یک برنامه ریزی اصولی و دقیق مشکل دپوی زباله شهرستان برطرف شود.

وی ادامه داد : در حال حاضر برای اینکه ساحل از زباله خالی شود چند مکان پیشنهاد شده است که با تایید یکی از این مکان ها ،جانمایی برای سایت دپوی موقت و پردازش با رعایت تمامی ضوابط  زیست محیطی در اسرع وقت صورت می گیرد.

سایت زباله محمودآباد اکنون در فاصله حدود ۲۰ متری دریای خزر قرار دارد و ده ها سال مقصد زباله مردم و مسافران این شهرستان ساحلی بوده است. در این سال ها بیش از ۲۵ هزار تن زباله در این مکان دپو شده است که بنابر گفته مسئولان شهری تاکنون حدود ۲۰ هزار تن از این مکان جمع آوری و به  خارج از استان منتقل شده است.

لزوم احداث اداره منابع طبیعی در محمودآباد

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران همچنین بر ضرورت احداث و استقرار اداره منابع طبیعی در محمودآباد تاکید کرد و گفت : متاسفانه نبود اداره منابع طبیعی راه را برای کارشکنی و تخلف در شهرستان بازکرده است.

وی با بیان اینکه برخی سودجویان از نبود اداره منابع طبیعی در این شهرستان سواستفاده می کنند ، افزود : تجاوز برخی از مردم منطقه  به عرصه منابع طبیعی سبب کاهش وسعت جنگل تشبندان و جنگل های هیرکانی این منطقه شده است.
شهرستان محمودآباد با 2 شهر و ۸۵ روستا فاقد اداره منابع طبیعی است و زیر نظر اداره منابع طبیعی شهرستان های  آمل و نور قرار دارد.

ساختمان جدید اداره محیط زیست محمودآباد در طبقه فوقانی شبکه دامپزشکی با مساحت ۳۰۰ متر قرار دارد و با اعتباری بالغ بر ۴۴۵ میلیون تومان احداث شده است. 
 اداره محیط زیست محمودآباد از سال ۱۳۹۱ در شهرستان استقرار یافته و طی این سال ها در ساختمان اجاره ای مستقر بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha