۳۰ شهریور ۱۳۹۹، ۱۴:۱۴
کد خبرنگار: 919
کد خبر: 84047331
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کرونا جان ۱۸۳ نفر دیگر را در ایران گرفت

۳۰ شهریور ۱۳۹۹، ۱۴:۱۴
کد خبر: 84047331
کرونا جان ۱۸۳ نفر دیگر را در ایران گرفت

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۱۸۳ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۲۴ هزار و ۳۰۱ نفر رسید و ۲۴ استان در وضعیت قرمز هستند.

سیما سادات لاری روز یکشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۳۰ شهریور ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و ۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و هزار و ۲۷۲ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴۲۲ هزار و ۱۴۰ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۳۵۹ هزار و ۵۷۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۸۹۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون سه میلیون و ۷۴۶ هزار و ۶۲۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری افزود: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند و استانهای فارس، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و گلستان در وضعیت هشدار کرونا قرار دارند.

وی گفت: در هفته چهارم شهریور نسبت به هفته سوم این ماه شاهد روند افزایشی موارد بستری مبتلایان به بیماری کووید۱۹ در کشور هستیم، بیشترین میزان بروز موارد جدید و بستری در استان قم و کمترین میزان در استان های سیستان و بلوچستان و فارس گزارش شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: بیشترین میزان موارد مرگ و میر کرونا در هفته چهارم شهریور نیز در استان قم، چهارمحال و بختیاری و اصفهان و کمترین میزان در استانهای خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان گزارش شده است.

لاری گفت: همه گیری کرونا در ایران همچنان روند افزایشی دارد و اکثر استانها در وضعیت قرمز هستند، درخواست جدی وزارت بهداشت از مردم این است که اصول بهداشتی و پروتکل های مصوب را با جدیت رعایت کنند تا شاهد کاهش روند ابتلا و بستری مبتلایان به کرونا در کشور باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha