۲۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۱
کد خبرنگار: 2215
کد خبر: 84044115
۰ نفر

برچسب‌ها

پسماند میادین میوه و تره بار پایتخت خوراک دام می‌شود

تهران- ایرنا- معاون خدمات شهری شهرداری تهران با تاکید بر طرح تبدیل پسماند تولید شده در میادین میوه و تره به خوراک دام و کود کمپوست افزود: این طرح در دست بررسی نهایی است که به محض اتمام بررسی‌های کارشناسی، عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

به گزارش روز جمعه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، مجتبی یزدانی در بازدید از میدان مرکزی میوه و تره بار گفت: طرحی را در دست بررسی نهایی داریم که به موجب آن، علاوه بر میدان مرکزی که در حال حاضر پسماند آن بازیافت می‌شود، پسماند ۲۴۵ میدان و بازار میوه و تره بار نیز به این کارخانه و سایر مراکز بازیافت منتقل شده و به خوراک دام و کود کمپوست تبدیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه بازگرداندن پسماند میادین میوه و تره بار به چرخه مصرف، هم از نظر اقتصادی و هم از نظر محیط زیستی مقرون به صرفه بوده و از اهمیت و ضرورت ویژه‌ای برخوردار است، تصریح کرد: تحقق این مهم از کارهای شاخص مدیریت شهری و گام مهمی در جهت کاستن از حجم دفن پسماند شهر تهران خواهد بود.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران، تحقق طرح بازیافت پسماند تولید شده در میادین میوه و تره بار را که مراحل نهایی بررسی‌های کارشناسی خود را می‌گذراند به عنوان اقدام ماندگار و کار شاخص مدیریت شهری در حوزه پسماند نام برد و خاطرنشان کرد: از مشارکت بخش خصوص در اجرای این طرح استفاده خواهد شد.

وی همچنین در بازدید از بخش‌های مختلف ساختمان جدید سازمان میادین شهرداری تهران دیدن کرد و گفت: این ساختمان با نگاه کاملاً اقتصادی ساخته شده و هدف از احداث آن، تجمیع ساختمان‌های پراکنده سازمان مدیریت میادین در یک ساختمان واحد و جلوگیری از هزینه‌های اضافی است.

همچنین سید سعید راد مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران نیز در جریان این بازدید، گزارشی از دلایل و مراحل ساخت ساختمان جدید این سازمان و همچنین، اقداماتی که به منظور آغاز به کار مجدد کارخانه خوراک دام میدان مرکزی به عمل آمده است، ارائه کرد.

شهر تهران دارای ۲۵۴ میدان میوه و تره بار در مناطق ۲۲ گانه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =