فعالیت سه هزار داوطلب در هلال احمر خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- معاون منابع انسانی و پشتیبانی هلال احمر خراسان رضوی گفت: ۱۴ هزار داوطلب هلال احمر در این استان حضور دارند که از این تعداد سه هزار و ۵۰۰ نفر فعال هستند.

سید حسن حسینی روز پنجشنبه در مراسم آغاز بهره‌برداری از ۱۷ خانه هلال شهرستان نیشابور افزود: امروز در استان خراسان رضوی ۴۲ خانه و طی هفته دفاع مقدس ۵۲ خانه هلال با هدف افزایش تاب‌آوری جوامع محلی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: پارسال هم ۶۴ خانه هلال احمر در استان خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید که اقلام ۱۶ گانه مورد نیاز در ساعات نخست بروز حوادث در این خانه‌ها نگهداری می‌گردد.

معاون منابع انسانی و پشتیبانی هلال احمر خراسان رضوی گفت: خانه‌های هلال با استفاده از امکانات موجود در محلات و روستاها به کار گرفته می‌شود و جمعیت هلال احمر در جهت توانمندسازی جوامع محلی با ارائه آموزش‌های رایگان تلاش کرده است زمان ارایه خدمات به مصدومان را در حوادث مختلف کاهش دهد.
وی با بیان اینکه شعار اصلی ما تاب آوری شهروندان در شرایط سخت است افزود: به دلیل قرار گرفتن شهر "بار" در منطقه حادثه خیز خانه هلال این شهر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که در آن اقلام امدادی نگهداری شده و در صورت وقوع شرایط اضطراری ظرفیت گنجایش تا ۴۰ خانوار را دارد.
حسینی ادامه داد: برای سرعت بخشیدن به امدادرسانی پد فرود بالگرد نیز در کنار این خانه هلال احداث شده است.
معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور نیز گفت: جمعیت هلال احمر با قبول مسوولیت‌ ‌های مختلف به عنوان یک سازمان مردم نهاد تاکنون خوب درخشیده است.
علیرضا قامتی افزود: صداقت عملکرد در زمان بروز بحران‌های مختلف و توزیع عادلانه خدمت از ویژگی‌های مهم این جمعیت است.
وی ادامه داد: در زمان بروز بحران‌ها باید با رعایت اصل وحدت فرماندهی زمینه خسارتها را کاهش دهیم.
فرماندار نیشابور گفت: شهر بار ظرفیت خوبی برای جذب اعتبارات دارد و امسال اعتبارات خوبی در این حوزه در نظر گرفته شده است.
مرکز شهرستان ۴۰۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =