تعمیرکار موبایل با ریکاوری دست به سرقت اطلاعات شاکی زد

تهران - ایرنا - پلیس در اعلام مهم‌ترین حوادث ۲۴ ساعت گذشته از کشف پرونده ربایش و سرقت داده های فردی توسط تعمیرکار موبایل خبر داد که به صورت غیرمجاز، هتک حیثیت می‌کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرگرد احسان بهمنی افزود: شاکیه به پلیس فتا استان مراجعه و ضمن ارائه مرجوعه قضایی اظهار داشت شخصی مزاحم با نصب بدافزار به اطلاعات گوشی من دسترسی پیدا کرد و همچنین با فعال سازی دوربین موبایل، اقدام به تهیه فیلم از حریم خصوصی من کرده است.

وی بیان داشت: با تحقیقات و بررسی های اطلاعاتی مشخص شد شاکیه از چت ها و عکس های تبادل شده شوهرش با شخصی مونث تصویربرداری و به گوشی خودش منتقل می کند،پس از مدتی این مستندات در گوشی وی پاک می شود،خانم مذکور از شوهر خواهرش برای ریکاوری تصاویر پاک شده کمک می خواهد.

بهمنی افزود: داماد خانواده به واسطه یکی از دوستان شاغل در فروشگاه خدمات موبایل این اطلاعات را بازیابی می کند،لیکن شخص مذکور به صورت پنهانی اقدام به نصب بدافزار در گوشی شاکیه می کند و پس از مدتی به صورت ناشناس از طریق تلگرام با ارسال فیلم های گرفته شده با دوربین گوشی خانم مذکور، اقدام به مزاحمت های سایبری برای شاکیه می کند.

سرپرست پلیس فتا استان هرمزگان اظهار داشت : سرانجام پس از اتمام تحقیقات و جمع آوری ادله دیجیتال،طی هماهنگی ها قضایی متهم دستگیر شد و در اظهارات شفاهی با تناقض گویی و داستان پردازی سعی در کتمان حقیقت داشت که پس از مشاهده ادله دیجیتال به اقدامات مجرمانه خود اعتراف کرد،بنابراین پرونده با گزارش نهایی در معیت متهم به دادسرا ارجاع شد.

وی عنوان کرد : متأسفانه در کنار چالش های سهمگین اجتماعی مانند کاهش ازدواج جوانان و افزایش طلاق ها، موضوع فراگیری طلاق های عاطفی در نسل جوان ما و شکل گیری ارتباطات عاطفی نامشروع بسترساز جرائم بسیاری شده است.عوامل برجسته ای از جمله مشکلات اقتصادی و بیکاری،زندگی غریزی و شبکه های اجتماعی مجازی، نواقص موجود در سیستم آموزشی کشور و کاهش چشمگیر اعتقادات معنوی در به وقوع پیوستن این معضلات اجتماعی نقش جدی و اثرگذار دارد،بر همین اساس دولت و همچنین مراکز اجتماعی،آموزشی و مذهبی کشور به رویکردی تازه و عقلانی با برنامه ای منسجم و هوشمندانه برای مقابله با تهدیدات و آسیب های مطروحه نیاز دارند.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد : مطلوب است شهروندان به صورت مستمر برای مشاهده محتوای آموزشی،مطالعه اخبار جرائم سایبری، مصونیت از شگردهای مجرمانه و گزارش جرائم سایبری به وب سایت ‎www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

اخاذی ۵ میلیارد تومانی با تهدید به انتشار فیلم و عکس خصوصی
رئیس پلیس فتا استان اردبیل از دستگیری خانمی که با تهدید به انتشار فیلم و عکس‌های خصوصی شاکی قصد اخاذی پنج میلیارد تومانی را داشت، خبر داد. 
سرهنگ علی قهرمان طالع افزود: طی مراجعه شاکی پرونده و ادعا در خصوص اینکه پیام‌هایی تهدیدآمیز از شخص یا اشخاصی ناشناس در پیام‌رسان تلگرام دریافت و از وی می‌خواهند در قبال عدم پخش فیلم و عکس‌های خصوصی باید مبلغ پنج میلیارد تومان از طریق ارز دیجیتال در عرض پنج روز به آن‌ها پرداخت کند، خواستار رسیدگی به موضوع شد.

وی ادامه داد: کارآگاهان سایبری این پلیس بلافاصله دست ‌به‌ کار شده و شروع به جمع‌بندی مدارک و سرنخ‌های موجود برای پرونده نمودند و با توجه به اینکه شماره تلفن موجود در پرونده مجازی بوده، مأموران با  بررسی سرنخ‌ها و به‌ کارگیری ترفندهای فنی و پلیسی به خانمی مظنون و جهت بازجویی به پلیس فتا دعوت کردند.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: در بازجویی‌های اولیه مظنون پرونده در ابتدا عنوان کرد که قبلاً با شاکی در ارتباط بوده و هیچ‌ گونه عکس و فیلمی در اختیارش نیست و احتمالاً این کار توسط سارقانی که گوشی وی را چند ماه قبل دزدیده‌اند استخراج و صورت گرفته است.

سرهنگ قهرمان طالع ادامه داد: افسران به ادعاهای مظنون پرونده مشکوک شده و پس از بررسی گوشی و تجهیزات وی مشخص شد که این خانم خود شخص تهدید کننده است که به دلیل آگاهی از شرایط مالی خوب و موقعیت اجتماعی خاص شاکی قصد تهدید و اخاذی از وی را داشته که پس از هماهنگی‌های لازم  بلافاصله دستگیر و پس از تکمیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

توقیف کامیون و کشف ماسک‌های قاچاق
فرمانده انتظامی لارستان استان فرارس از کشف ۲۷۰ هزار عدد ماسک قاچاق به ارزش ۶ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ داود امجدی گفت: در راستای مقابله با قاچاق کالاهای سلامت محور با توجه به شیوع بیماری کرونا در سطح استان، ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر، حین کنترل محورهای مواصلاتی به یک دستگاه کامیون مظنون و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند. 

وی با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو، ۲۷۰ هزار عدد ماسک قاچاق کشف شد، تصریح کرد: کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را ۶ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

فرمانده انتظامی لارستان با بیان اینکه در این خصوص راننده دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد، گفت: پلیس این شهرستان برابر قانون با قاچاقچیان، محتکران لوازم بهداشتی و مخلان نظم و امنیت اقتصادی به شدت برخورد می‌کند.

کشف ۳ میلیاردی دلار های جعلی در تهران

 سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری یک جاعل و توزیع کننده دلار جعلی و کشف ۱۴ هزار و ۵۰۰ دلار جعلی به ارزش سه میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال خبر داد.
 
 سرهنگ دوستعلی جلیلیان با اشاره به دستگیری یک جاعل در محدوده سبزه میدان گفت: در پایش های اطلاعاتی مشخص شد که فردی با تردد به محله سبزه میدان بازار تهران دلار تقلبی و جعلی را به جای دلار های واقعی به خریداران و متقاضیان می فروشد.

وی عنوان کرد: تیم عملیات کلانتری ۱۱۳ بازار شناسایی و دستگیری متهم را بر عهده گرفتند و تعداد گشت زنی های هدفمند در این محدوده افزایش یافت.

سرکلانتر هفتم بیان داشت: گشت زنی های هدفمند ادامه داشت تا اینکه ماموران کلانتری بازار ظهر روز گذشته به رفتار فردی مظنون و او را دستگیر کردند.

به گفته این مقام انتظامی ماموران در بازرسی از وسایل همراهش موفق شدند ۱۴۵ عدد اسکناس ۱۰۰دلاری کشف کنند؛ وی در توضیحاتش اقرار کرد که دلارهای جعلی را از فرد ناشناس که فقط از وی شماره تلفن دارد به قیمت کمتری از قیمت واقعی خریداری کرده است و قصد داشته به قیمت واقعی به متقاضیان دلار عرضه کند. در این زمینه تحقیق برای شناسایی هم دست متهم ادامه دارد.

رهایی گروگان ۳۲ ساله پس از۲ ماه اسارت

با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان چابهار جوان ۳۲ ساله پس از دو ماه اسارت از چنگال گروگانگیران آزاد شد.

سرهنگ حیدر علی کیخا مقدم فرمانده انتظامی شهرستان چابهار  در تشریح جزییات این خبر گفت: در 19 تیر سال جاری در پی گزارش یک فقره آدم ربایی، در یکی از محلات شهرستان چابهار، بلافاصله تیمی مجرب از مأموران پلیس آگاهی شهرستان وارد عمل شدند.

وی افزود: با حضور کارآگاهان پلیس آگاهی در محل و بررسی‌ اظهارات شاهدان عینی، مشخص شد، ۴ فرد مسلح ناشناس با صورت هایی پوشیده و با تهدید سلاح گرم، جوانی ۳۲ساله را سوار بر یک دستگاه خودروی پژو پارس کرده و از محل متواری شده اند.

فرمانده انتظامی شهرستان چابهار تصریح کرد: در بررسی های اولیه کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص که آدم ربایان به دلیل یک سری اختلافات مالی این جوان را ربوده و او را به مکانی نامعلوم منتقل و طی تماس با خانواده اش مبلغ ۱۰ میلیارد ریال در قبال آزادی او درخواست کرده اند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: تیم رسیدگی کننده به پرونده به منظور حفظ جان گروگان، تحقیقات گسترده ای را برای شناسایی محل نگهداری او و دستگیری عاملان این اقدام آغاز کردند.

سرهنگ کیخا مقدم بیان داشت: سرانجام پس از چند هفته  تلاش شبانه روزی پلیس، محل اسارت این جوان در یکی از روستاهای شهرستان چابهار شناسایی و روز گذشته تیم عملیات ویژه پلیس آگاهی چابهار با حضور در محل، فرد ربوده شده را پس از ۲ ماه اسارت آزاد و یک نفر از عاملان اصلی این گروگانگیری را دستگیرکرد.

فرمانده انتظامی شهرستان چابهار با اشاره به معرفی متهم دستگیر شده به مراجع قضائی خاطر نشان کرد: تحقیقات تخصصی درخصوص دستگیری متهمان متواری این پرونده ادامه دارد

ایست پلیس به انتقال غیرقانونی ۶۶۰ راس دام
 فرمانده انتظامی استان سمنان از توقیف پنج دستگاه کامیون حامل ۶۶۰ راس دام غیرمجاز به ارزش ۱۶ میلیارد ریال در شهرستان سمنان خبر داد.
سردار عبداله حسنی اظهارداشت: ماموران انتظامی شهرستان سمنان حین گشت زنی های هدفمند و موثر خود  به پنج دستگاه کامیون حامل احشام در یکی از میادین ورودی شهر مشکوک می شوند.

 وی به توقف خودروهای سنگین توسط ماموران انتظامی و عدم ارائه هرگونه مدرک و یا سند قانونی از سوی رانندگان اشاره کرد و گفت: در بررسی های صورت گرفته ۶۶۰ راس بره فاقد مجوز از این خودروها کشف شد.

سردار حسنی با بیان این که احشام کشف شده از شمال کشور به مقصد یکی از شهرستان های استان سمنان بارگیری شده بود گفت: برابر نظر کارشناسان امر دام های فاقد مجوز ۱۶ میلیارد ریال ارزش دارند.

فرمانده انتظامی استان سمنان از انتقال کشفیات مذکور به مبادی ذیصلاح برای سیر مراحل قانونی خبرداد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha