دور دوم انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی پایان یافت/بازگشایی صندوق ها و شمارش آرا

تهران - ایرنا - اخذ رای دور دوم انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی در تمامی ۱۰ حوزه انتخابیه پایان یافت و صندوق‌ها برای شمارش آرا بازگشایی شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سید اسماعیل موسوی سخنگو و دبیر ستاد انتخابات کشور جمعه شب در جمع خبرنگاران گفت: رای گیری در ۹ حوزه انتخابیه تا ساعت ۱۹ به پایان رسیده بود و فقط در حوزه اهواز، حمیدیه، باوی و کارون در استان خوزستان تا ۲۰ شب ادامه داشت.

وی ادامه داد: با پایان رای گیری، بازگشایی صندوق‌های رای و شمارش آرا آغاز شده است.

دبیر ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: در حوزه‌ای که رای گیری تا ساعت ۲۰ شب ادامه داشت، مسئولان وظیفه دارند همه افرادی که در شعبه حضور دارند اخذ رای کنند اما راس ساعت ۸ درهای شعب بسته شده است و افراد جدید امکان ورود به شعب را ندارند.

سخنگوی ستاد انتخابات تاکید کرد: عملیات انتخابات در سراسر کشور، راس ساعت ۲۰ شب به پایان رسید و دیگر تمدید نخواهد شد.

موسوی ابراز امیدواری کرد: نتایج بیشتر حوزه‌ها تا نیمه شب امشب اعلام شود و در صورتی که شمارش آرا حوزه ای به پایان نرسد، سعی خواهیم کرد نتایج را تا صبح فردا - شنبه ۲۲ شهریور - اعلام کنیم.

دورم دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز جمعه - ۲۱ شهریور - در ۸ استان و ۱۰ حوزه انتخابیه یعنی در حوزه‌های انتخابیه لنجان و سمیرم استان اصفهان، حوزه انتخابی کرج، اشتهارد و فردیس استان البرز، حوزه انتخابی دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره استان ایلام، حوزه انتخابی اهواز، باوی، حمیدیه و کارون استان خوزستان، حوزه انتخابی زنجان و طارم استان زنجان، حوزه‌های انتخابیه کرمانشاه، و  اسلام‌آباد غرب و دالاهو استان کرمانشاه، حوزه انتخابیه بیجار استان کردستان و حوزه انتخابیه کردکوی، بندرترکمن، بندرگز و گمیشان استان گلستان برگزارشد.

یکی از دونامزد حوزه انتخابیه میانه سه روز پیش از انتخابات از سوی شورای نگهبان ردصلاحیت شد. انتخابات این حوزه انتخابیه همراه با ۱۰ حوزه دیگر قرار بود امروز برگزار شود که بدلیل این رد صلاحیت، انتخابات آن به ۱۴۰۰ موکول شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha