سخنگوی ستاد انتخابات: آرای دو سوم شعبه‌های اخذ رای شمارش شد

تهران- ایرنا- سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه شمارش آرای بیش از دو سوم شعبه های اخذ رای به پایان رسیده است، گفت: به محض نهایی شدن شمارش آرا، نتیجه انتخابات رسما اعلام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا سید اسماعیل موسوی جمعه شب در محل ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران افزود: شمارش آرا همراه با پایان رای گیری آغاز شده است و نتیجه تا پایان امشب اعلام می شود.

موسوی اظهار کرد: انتخابات از ساعت ۸ صبح امروز جمعه شروع شد و تا ساعت ۲۰ ادامه یافت که شمارش آرا در بیش از دو سوم از شعبه های اخذ رای به پایان رسیده است.

وی ادامه داد: در حال تجمیع شمارش در هیات‌های اجرایی و بخشداری ها و فرمانداری ها هستیم و به محض اعلام شدن نتیجه نهایی از همه شعب در فرمانداری‌های مراکز انتخابیه، رسما نتیجه اعلام خواهد شد.

دبیر ستاد انتخابات درباره حوزه های انتخابی باقی مانده گفت: بعد از اعلام نتیجه حوزه های انتخابی امروز ، ۱۰ نماینده به مجلس اضافه شده و ۶ کرسی دیگر خالی باقی می‌ماند که پنج کرسی به صورت میان‌دوره‌ای و یک کرسی هم به صورت دور دوم مانند امروز ، همزمان با انتخابات سال ۱۴۰۰ ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، دورم دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز ۲۱ شهریور در هشت استان و ۱۰ حوزه انتخابیه یعنی در حوزه‌های انتخابیه لنجان و سمیرم استان اصفهان، حوزه انتخابی کرج، اشتهارد و فردیس استان البرز، حوزه انتخابی دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره استان ایلام، حوزه انتخابی اهواز، باوی، حمیدیه و کارون استان خوزستان، حوزه انتخابی زنجان و طارم استان زنجان، حوزه‌های انتخابیه کرمانشاه، و  اسلام‌آباد غرب و دالاهو استان کرمانشاه، حوزه انتخابیه بیجار استان کردستان و حوزه انتخابیه کردکوی، بندرترکمن، بندرگز و گمیشان استان گلستان برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha