۱۸ شهریور ۱۳۹۹، ۱۳:۱۲
کد خبر: 84031383
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نخستین جشنواره کشوری فرهنگی - هنری علمدار در کرمان برگزار شد

کرمان - ایرنا - آیین افتتاحیه نخستین جشنواره فرهنگی هنری "علمدار" یادواره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی امروز (سه‌شنبه) در گلزار شهدای کرمان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، آیین افتتاحیه نخستین جشنواره فرهنگی هنری "علمدار" یادواره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در گلزار شهدای کرمان با حضور مسئولان استان و کشوری به صورت مجازی و ویدیو کنفرانس برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان روز سه شنبه در این جشنواره گفت: هر زمان انسان از مدار فردی خود خارج شده و وسعت وجودی اش به اندازه ای گسترش یابد که بر نفوس انسان ها تاثیر بگذارد، نشان می دهد مسیر کمال را خیلی خوب گذارنده است.

احمد اسکندری نسب افزود: شهید حاج قاسم سلیمانی در زمان حیات و در زمان شهادتش بر نفوس انسان ها تاثیر بسیار زیادی گذاشت و مسیر کمال را به خوبی گذراند، تبدیل به یک مکتب شد و ما مفتخر هستیم ترویج دهنده مکتب حاج قاسم باشیم.

وی تصریح کرد: اخلاص، تواضع، ساده زیستی، مسئولیت پذیری و متعهد بودن شهید سلیمانی سرآمد بود که این چنین در دل مردم ایران و جهان نفوذ پیدا کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد: امروز آیین افتتاحیه جشنواره فرهنگی - هنری "علمدار" یادواره شهید سلیمانی است که به شکل کشوری برگزار می شود و دبیرخانه جشنواره در استان کرمان است.

وی بیان کرد: گسترش و تعمیق فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت، معرفی شهید سلیمانی به عنوان اسوه ایثار، اخلاص و عمل برای نسل نوجوان و جوانان کشور، صیانت از میراث ارزشمند شهید سلیمانی به عنوان مدرسه و مکتب درس آموز، بازنمایی حقیقی از آن شهید به مثابه نمادی از همبستگی و همدلی آحاد جامعه ایرانی و امت اسلامی با هر سلیقه و گرایش از جمله اهداف برگزار جشنواره فرهنگی هنری "علمدار" است.

اسکندری نسب با بیان این که حاج قاسم متعلق به همه مردم و فراجناحی بود، گفت: جشنواره فرهنگی هنری "علمدار" با هدف معرفی آثار فرهنگی و هنری دانش آموزان، دانشجو معلمان و فرهنگیان مستعد و علاقمند و تجلیل از آنها برگزار می شود.

وی بیان کرد: این جشنواره از امروز ۱۸ شهریورماه تا ۱۰ آذرماه از طریق شبکه آموزش دانش آموزی (شاد) و کانال اختصاصی این جشنواره برگزار می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد: جشنواره "علمدار" در رشته های شعر، داستان کوتاه، مقاله، خاطره نویسی، خوشنویسی و نقاشی خط ویژه فرهنگیان، نقاشی، نامه ای به سردار سلیمانی و دکلمه خوانی برای دانش آموزان دوره اول و دوم ابتدایی و نقاشی، خاطره نویسی، دلنوشته، نامه ای به سردار سلیمانی، داستان کوتاه و داستانک ویژه دانش آموزان متوسطه اول و دوم برگزار می شود.

وی اظهار داشت: شهید سلیمانی، رفتار و سبک تربیتی و برخورد با کودکان، نوجوانان و یاران خویش، شهید سلیمانی مردم دوستی و خدمت به مردم، شهید سلیمانی ولایت پذیری و وفاداری به رهبری و آرمان های انقلاب اسلامی، شهید سلیمانی فرزندان شهدا، احترام به پدر و مادر، شهادت سردار و اتحاد ملی، شجاعت و مقاومت، ابعاد جهانی و وداع با شکوه و تاریخی سردار آسمانی از جمله محورهای برگزاری جشواره علمدار است.

اسکندری نسب گفت: امیدواریم بتوانیم شخصیت شهید سلیمانی را به عنوان یک الگوی کشوری و قهرمان برای آینده سازان جامعه معرفی کرده و راه و منش این سردار بزرگ را به دانش آموزان یاد بدهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: بنا داریم با آغاز سال تحصیلی جدید از حضور پیشکسوتان ایثار و شهادت در صبحگاه های مدارس برای معرفی شخصیت بزرگ شهید سلیمانی به عنوان سردار بزرگ سپاه اسلام استفاده کنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha