صنعت خودرو با همکاری حوزه نظامی به دنبال هم‌افزایی است

تهران- ایرنا- معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه صنعت خودرو با همکاری حوزه نظامی به دنبال هم‌افزایی است، گفت: خودروسازان و بخش‌های نظامی و دفاعی ظرفیت‌های زیادی دارند که با همکاری مشترک می‌توانند نیازهای یکدیگر را مرتفع کنند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، سرتیپ دوم خلبان مهدی هادیان در بازدید از گروه خودروسازی سایپا و فرآیند تولید و طراحی در این مجموعه و همچنین امضای پیش‌نویس تفاهمنامه همکاری‌های مشترک اظهارداشت: گروه خودروسازی سایپا یکی از مهمترین بخش‌های اقتصادی کشور است و قطعا با شعار جهش تولید که مقام معظم رهبری برای سال جاری در نظر گرفتند این شرکت خودروساز می‌تواند به شکوفایی دست پیدا کند.

معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه، همکاری مشترک بین نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و گروه خودروسازی سایپا اتفاق بزرگی است، افزود: زمانی که تخصص، تعهد، فناوری و امکانات در کنار یکدیگر قرار گیرد، نتیجه آن منجر به رشد و پیشرفت می‌شود و همکاری مشترک می‌تواند نتایج خوب و مثبتی را برای کشور به ارمغان داشته باشد.

هادیان تصریح کرد: با توجه به زیرساخت‌هایی که در زمینه تولید خودرو در گروه خودروسازی سایپا شکل گرفته و با وجود تفکر جهادی، تخصص و تعهدی که مدیران و مهندسان این مجموعه دارند، انشاءالله اتفاقات بزرگی در تولید و صنعت خودرو رقم خواهد خورد.

صنعت خودرو با همکاری حوزه نظامی به دنبال هم‌افزایی است

هادیان با بیان اینکه صنعت خودرو با همکاری حوزه نظامی به دنبال هم‌افزایی است، تصریح کرد: خودروسازان و بخش‌های نظامی و دفاعی ظرفیت‌های زیادی دارند که قطعا با همکاری مشترک و افزایش تعاملات می‌توانند ضمن استفاده از ظرفیت‌ها، نیازهای یکدیگر را مرتفع کنند.

وی با بیان اینکه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بخش‌های متعددی دارد که می‌تواند به بخش صنعت خدمات و امکانات بدهد، گفت: به غیر از توان دانشگاهی و مهندسی، ما توانسته‌ایم در صنعت هواپیمایی که پیچیدگی‌های خاصی دارد، ورود تخصصی داشته باشیم، بسیاری از هواپیماها که به دلیل تحریم‌های ظالمانه زمینگیر شده بود توسط مهندسان ما دوباره به پرواز درآمد.

معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش ادامه داد: امروز نیروهای مسلح نسبت به گذشته پیشرفت محسوسی داشته و دستاوردهای خوبی در بخش‌های تجهیزات به دست آمده است، لذا می‌توان بخشی از این دستاوردها را برای توسعه صنعت خودرو استفاده کرد.

تجارب و دستاورد سال‌های تحریم را، در اختیار سایپا قرار می‌دهیم

هادیان با تاکید بر اینکه در راستای اقتصاد مقاومتی و همکاری‌های مشترک، می‌توان کمیته‌های تخصصی میان گروه خودروسازی سایپا و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرد، افزود: در آینده‌ای نزدیک میزبان مدیران سایپا خواهیم بود تا بتوان درباره همکاری‌های مشترک به تفاهم‌های بیشتری دست پیدا کنیم؛ ما می‌خواهیم تجارب و دستاورد سال‌هایی که کشور تحریم بود را در اختیار سایپا قرار دهیم تا این مجموعه بتواند مسیر رشد و توسعه را با سرعت بیشتری طی کند.

وی با بیان اینکه دستاوردهای سایپا قابل تقدیر و در شأن انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: امیدوارم با همکاری یکدیگر باعث توسعه کشور شویم و روز به روز اثرات تحریم‌های ظالمانه را در اقتصادمان کمرنگ‌تر کنیم.

معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش ادامه داد: با توجه به فعالیت‌هایی که در این گروه صنعتی صورت گرفته، آینده صنعت خودروسازی بسیار مناسب و مطلوب خواهد بود و رونمایی از محصولات جدید و تنوع محصولی که صورت گرفته قابل تقدیر است.

دغدغه صنعت خودرو، خودکفایی در قطعات الکترونیکی و مکانیکی است

رییس هیات مدیره گروه خودروسازی سایپا هم در این دیدار گفت: مهمترین دغدغه صنعت خودرو این است که بتواند در قطعات الکترونیکی و مکانیکی مربوط به خودرو به خودکفایی برسد که به طور قطع با همکاری نیروی هوایی ارتش این مهم محقق خواهد شد.

معصوم نجفیان اظهارداشت: با توجه به پتانسیل‌هایی که در نیروی هوایی ارتش وجود دارد، ضمن تحقق خودکفایی در تولید برخی از قطعات استراتژیک خودرو، می‌توان کارهای خوب و مشترکی را آغاز کرد.

رییس هیات مدیره گروه خودروسازی سایپا با اشاره به امضای پیش‌نویس تفاهمنامه همکاری، تصریح کرد: امضای پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری با نیروی هوایی ارتش قطعا یک پشتوانه بزرگ برای فعالان صنعت خودرو خواهد بود.

پیش‌نویس تفاهمنامه همکاری‌ها برای توسعه و تعمیق روابط، میان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و گروه خودروسازی سایپا امضا شد و قرار است به زودی این پیش‌نویس به مرحله تفاهمنامه مشترک برسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =