۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۶:۲۶
کد خبرنگار: 802
کد خبر: 85480137
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

فرآیند اخذ گواهینامه‌های پروازی (STC) هواپیمای سیمرغ آغاز شد

تهران ـ ایرنا ـ فرآیند دریافت گواهینامه‌های پروازی هواپیمای ترابری سیمرغ طی مراسمی با حضور رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و رئیس سازمان هواپیمایی کشور آغاز شد.

به گزارش ایرنا، فرآیند دریافت گواهینامه‌های پروازی هواپیمای ترابری سیمرغ طی مراسمی با حضور رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و رئیس سازمان هواپیمایی کشور آغاز شد.

امیر سرتیپ خواجه فرد رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در این مراسم با بیان اینکه برای عملیاتی شدن هواپیمای ترابری سیمرغ فرآیند بسیار سخت و پیچیده ای توسط متخصصان کشورمان انجام شده است، گفت: به فضل خداوند تست های پروازی اولین فروند از هواپیمای ترابری سیمرغ با موفقیت در حال سپری شدن است و ان شا الله به زودی این هواپیما در چرخه ی عملیاتی قرار خواهد گرفت که با توجه کاربری های متنوع آن بخشی از نیاز هوایی کشور تامین خواهد شد.

رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با اشاره به آغاز مراحل ساخت دومین فروند از هواپیمای ترابری سیمرغ افزود: سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در کنار هم اندشی و هم افزایی با سازمان هواپیمای کشوری به دنبال تامین نیازهای نظامی و غیر نظامی کشور در حوزه محصولات هوایی اعم از هواپیماهای سرنشین دار، هواپیماهای بدون سرنشین، بالگرد و … است.

کاپیتان محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشور ضمن بازدید از توانمندی های سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفت: به همت متخصصان و تلاشگران وزارت دفاع شاهد پیشرفت هرچه بیشتر کشور در حوزه محصولات هوایی به خصوص در بخش غیر نظامی هستیم و هواپیمای ترابری سیمرغ مثال بارز این موفقیت و حرکت رو به جلو است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha