۱۴ شهریور ۱۳۹۹، ۱۲:۵۱
کد خبرنگار: 998
کد خبر: 84026209
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نماز جمعه در ۱۰ شهر خراسان جنوبی اقامه شد

۱۴ شهریور ۱۳۹۹، ۱۲:۵۱
کد خبر: 84026209
نماز جمعه در ۱۰ شهر خراسان جنوبی اقامه شد

بیرجند - ایرنا - نماز جمعه این هفته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی در ۱۰ شهر استان خراسان جنوبی اقامه شد.

 مسوول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی گفت: نماز جمعه امروز (۱۴ شهریور) در شهرهای خوسف، زیرکوه، زهان، بشرویه، ارسک، اسدیه، قهستان، سرایان، آیسک و سه‌قلعه در پنج شهرستان استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری برگزار شد.

حجت الاسلام مهدی رحیم‌آبادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این هفته شهرستان‌های خوسف، زیرکوه، سرایان، درمیان و بشرویه میعادگاه نماز جمعه بودند.

وی گفت: در سایر شهرستان‌های استان با توجه به وضعیت بیماری کرونا و برای حفظ سلامتی مردم این آیین عبادی سیاسی برگزار نشد.

مسوول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی از نمازگزاران خواست حتما از ماسک استفاده کنند و مهر و سجاده شخصی به همراه داشته باشند.

نماز جمعه از ۱۵ اسفند پارسال به دلیل شیوع کرونا در مرکز استان (بیرجند) اقامه نشده است و هفته گذشته (هفتم شهریور) در پنج نقطه شهرستان‌‎های مختلف استان برگزار شد.

خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و ۲۶ نقطه این استان محل برگزاری نماز جمعه است.

استان خراسان جنوبی همچنان در وضعیت هشدار است و در این استان شهرستان‌های بیرجند، نهبندان و سربیشه در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر)، شهرستان‌های طبس، فردوس و قاینات در وضعیت پرخطر (نارنجی)، شهرستان‌های درمیان، زیرکوه و سرایان در وضعیت متوسط خطر (زرد) و شهرستان‌های بشرویه و خوسف در وضعیت سفید (کم خطر) هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha