رییس بسیج رسانه خراسان رضوی: فداکاری‌ جامعه پزشکی بیان شود

مشهد- ایرنا- رییس بسیج رسانه خراسان رضوی گفت: فداکاری‌های جامعه پزشکی باید بیان شود و در این راستا رسانه‌های استان توجه لازم را مبذول دارند.

به گزارش روز پنجشنبه سازمان نظام پزشکی مشهد عباس محمدیان افزود: رسانه ها در انعکاس مناسب خدمات پزشکی به آحاد جامعه و سختی‌های این حرفه‌ پر مسوولیت به مردم موثرتر وارد میدان شوند.
وی اضافه کرد: خدمات جامعه پزشکی به آحاد مردم قبل از شیوع کرونا نیز با اخلاص و تعهد تمام ارائه می‌شد اما شیوع کرونا باعث شد ما بیشتر و بهتر  فداکاران این عرصه را بشناسیم.  

مسوول بسیج رسانه خراسان رضوی گفت: این استان دومین قطب رسانه‌ای به صورت عام و نخستین قطب رسانه‌ای در عرصه رسانه‌های نوین کشور است و بسیج رسانه این آمادگی را دارد که با تمام ظرفیت خود و از تریبون های رسمی نسبت به معرفی علمی و واقعی جامعه پزشکی و انعکاس دقیق اطلاعات بهداشتی و درمانی مورد نیاز مردم اقدام کند.
محمدیان افزود: ظرفیت‌های معرفی نشده‌ زیادی چه در جامعه پزشکی و چه در معرفی سازمان نظام پزشکی به عنوان یک سازمان پاسخگو در بخش غیر دولتی به مردم وجود دارد و ما آماده‌ایم که در این زمینه همکاری کنیم.
وی به مشکلات اصحاب رسانه در عرصه خدمت نیز اشاره کرد و گفت: خبرنگاران ما عمدتا  از خدمات بیمه‌های درمانی بهره‌مند نیستند که امیدواریم بخشی از مشکل از طریق تعاملات با سازمان نظام پزشکی مشهد مرتفع شود.

رییس سازمان نظام پزشکی مشهد نیز ضمن تاکید بر اهمیت ارائه اطلاعات علمی و صحیح از منابع رسمی به عموم مردم گفت: متاسفانه تریبون گاهی در اختیار افرادی قرار می‌گیرد که با ارائه اطلاعات نادرست به مردم، نتیجه سالها تلاش کادر و بهداشت و درمان را به آنی از بین می‌برند.  
دکتر علی بیرجندی‌نژاد ضمن استقبال از همکاری با بسیج رسانه استان افزود: ما آمادگی داریم که اطلاعات موثق و علمی را در اختیار رسانه ها قرار دهیم تا اطلاعات غیرعلمی در این میان رنگ باخته و در نزد افکار عمومی بی اعتبار شوند.
وی به هجمه‌های ناروایی که طی سالیان اخیر پزشکان را تحت تاثیر قرار داده اشاره و بیان کرد: امیدوارم که نگاه واقعی به جامعه پزشکی سرلوحه فعالیت رسانه‌ها قرار گیرد و رویکرد انعکاس واقعیات حرفه پزشکی محدود به دوران کرونا نباشد.
رییس سازمان نظام پزشکی مشهد از مشکلات مالی مربوط به دو خانواده شهدای مدافع سلامت مشهد خبر داد و گفت: تصور عامه این است که پزشکان همگی دارای زندگی توام با رفاه و به دور از دغدغه و مسائل مالی هستند در حالی که متاسفانه ما یک پزشک و عزیز دیگری از کادر بهداشت و درمان شهر را از دست داده ایم که خانواده‌ شان در تامین هزینه اجاره منزل نیز با مشکل رو به رو هستند.
بیرجندی نژاد افزود: اولویت اصلی هر پزشک درمان بیمار است لذا سازمان نظام پزشکی مشهد آمادگی دارد تا در قالب انعقاد تفاهم‌نامه با بسیج رسانه بخشی از مشکل بیمه درمانی اصحاب رسانه را با ساماندهی ارائه خدمات درمانی با هزینه کمتر برطرف سازد.

بر طبق گزارش امروز سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۳۸۰ هزار و ۷۴۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۱ هزار و ۹۲۶ تن رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha