۱۲ شهریور ۱۳۹۹، ۱۲:۰۲
کد خبرنگار: 2051
کد خبر: 84024243
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۲۵ نفر در حوزه‌های علمیه استان مرکزی پذیرفته شدند

۱۲ شهریور ۱۳۹۹، ۱۲:۰۲
کد خبر: 84024243
۲۲۵ نفر در حوزه‌های علمیه استان مرکزی پذیرفته شدند

اراک - ایرنا - معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه استان مرکزی گفت: ۲۲۵ طلبه برای تحصیل در سطوح ۲ و سه سال تحصیلی جدید در حوزه‌های علمیه این استان پذیرفته شدند.

حجت‌الاسلام «حامد زمانی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: ۳۸۹ نفر امسال برای ورود به حوزه‌های علمیه استان مرکزی ثبت‌نام کردند که پس از برگزاری آزمون و مصاحبه حضوری ۲۲۵ نفر پذیرش شدند.

وی ادامه داد: از مجموع پذیرفته شدگان حوزه‌های علمیه استان مرکزی ۳۳ نفر در سطح سه و بقیه در سطح ۲ تحصیل می‌کنند و در سال جاری بهکسب علوم دینی در حوزه‌های علمیه استان می‌پردازند.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه استان مرکزی اظهار داشت: ۲۲۸ طلبه برای فعالیت در مدارس طرح امین این استان در سال تحصیلی پذیرفته شدند که در صورت بازگشایی مدارس به محل خدمت خود اعزام می‌شوند.

حجت‌الاسلام زمانی بیان کرد: مبلغان در مدارس امین استان مرکزی براساس طرح تربیتی حوزه‌های علمیه به ترویج معارف اسلامی در مدارس استان می‌پردازند.

وی گفت: طرح مدارس امین از سال ۱۳۸۹ در استان مرکزی آغاز شده و امسال به توجه شیوع ویروس کرونا و فعالیت مجازی مدارس مصاحبه تخصصی فعالیت و تبلیغ در فضای مجازی در بین تمامی مبلغان برگزار شده است.

معاون تبلیغ حوزه‌های علمیه استان مرکزی با اشاره به اینکه در مدارس امین یک نماینده روحانی مسلط به تبلیغ دانش‌آموزی حضور دارد، خاطرنشان کرد: مباحث اخلاقی، اعتقادی و دینی دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی متناسب با مقطع تحصیلی اجرا و پیگیری می‌شود.

وی اضافه کرد: تمامی برنامه‌های اخلاقی، اعتقادی، دینی و تربیتی دانش‌آموزان در مدارس امین توسط نمایندگان حوزه‌های علمیه پیگیری می‌شود.

بیش از پنج هزار طلبه مرد و زن در ۳۲ حوزه علمیه در نقاط مختلف استان مرکزی تدریس می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha