۳۰۹ هزار راس دام استان مرکزی علیه بیماری‌های مشترک ایمن سازی شدند

اراک - ایرنا - رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دام اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۳۰۹ هزار و ۱۳ راس دام این استان امسال علیه انواع بیماری‌های مشترک بین انسان و دام ایمن سازی شدند.

دکتر «سعید رحیمی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۴۱ هزار و ۱۶۵ راس دام استان از ابتدای سال جاری تاکنون علیه بیماری تب مالت واکسینه شدند و هشت هزار و ۲۹۱ راس دام نیز علیه این بیماری مورد پایش قرار گرفتند.

وی ادامه داد: ۴۹ راس دام  استان در این پایش‌ها مبتلا به تب مالت بودند و برای مصارف صنعتی به کشتارگاه ارجاع شدند.

 رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دام اداره کل دامپزشکی استان مرکزی خاطرنشان کرد: پنج هزار و ۱۴۹ قلاده سگ استان نیز در این مدت علیه بیماری هاری واکسینه شدند و یک مورد دام مبتلا به این بیماری در پایش‌های انجام شده علیه بیماری‌های مشترک بین انسان و دام مشاهده و معدوم شد.

رحیمی گفت: ۱۶۲ هزار و ۵۷۳ راس دام نیز در این مدت از سوی گروه‌های واکسیناسیون اداره کل دامپزشکی استان مرکزی علیه بیماری شاربون ایمن سازی شدند.

وی اظهار داشت: تست سل نیز امسال برای مقابله با شیوع احتمالی این بیماری در بین جمعیت دامی استان مرکزی بر روی ۱۳ هزار و ۱۸۰ راس دام انجام  گرفت و در این فرآیند هفت دام مبتلا به بیماری در استان مشاهده و برای مصارف صنعتی به کشتارگاه ارجاع شد.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان، و یک هزار و ۵۳۹ روستا، دارای ۹۶۰ واحد مرغداری صنعتی، ۴۹۱ واحد گاوداری صنعتی و ۱۹۱ واحد کارگاه پرورش آبزیان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha