مدیرکل راه: بنگاه‌های اقتصادی در توسعه راه‌های کرمان مشارکت کنند

کرمان - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: شرکت های صنعتی و معدنی و بنگاه‌های اقتصادی به‌صورت مشارکتی برای احداث و توسعه راه‌های این استان با توجه به اهمیت مسیرهای ترانزیتی در حمل و نقل بار این واحدها وارد عمل شوند.

به گزارش ایرنا ، علی حاجی‌زاده روز پنجشنبه در نشست بررسی مسائل حوزه راه شهرستان رفسنجان با بیان اینکه تمامی امورات زیر ساختی و احداث راه ها را متکی به اعتبارات است افزود: یکهزار و ۹۰۰ کیلومتر بزرگراه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در این استان وجود دارد. 

وی گفت: می‌توان از ظرفیت بخش خصوصی به‌صورت مشارکتی در جهت بهسازی و ساخت بزرگراه استفاده کرد، ضمن اینکه شرکت مس در رفسنجان و ادامه مسیر به سمت سیرجان و وجود شرکت صنعتی معدنی گل گهر از ظرفیت‌های بسیار خوبی برخوردار است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان به لزوم تکمیل کمربندی شهر و مسیر بزرگراه انار، رفسنجان به سمت سیرجان اشاره کرد و گفت: فرایند سرمایه‌گذاری در این بزرگراه توسط کارشناسان اداره کل مراحل مطالعات را می‌گذراند. 

وی با اشاره به وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دیدگاه ملی آنان افزود: وسعت دید نمایندگان به کلیات طرح های ملی بسیار حائز اهمیت است.

حاجی‌زاده با اشاره به اینکه راه و شهرسازی متشکل از ادارت راه و ترابری ،مسکن شهری، زمین شهری سابق بوده افزود: حوزه فعالیت اداره کل راه و شهرسازی با توجه به پهناور بودن استان دارای گستره بزرگی از خدمات است. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان اظهار داشت: در بحث های مربوط به املاک که ۵۰۰ هزار هکتار در محدوده حریم شهر داریم و یک سوم کل راضی متلعق به سازمان ملی زمین و مسکن کشور در استان کرمان واقع شده و به‌صورت واگذاری و یا اجاره درجهت اجرای طرح های گردشگری ،کشاورزی، ورزشی، آموزشی، خدماتی و درمانی قرار دارند.

وی با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن و آغاز مراحل ثبت‌نام برای ساخت سه هزار واحد مسکونی خبر داد و گفت: در زمینه بافت فرسوده توسعه گران و شرکت های خصوصی میتواند بصورت مشارکت اقدام کنند کما اینکه ۱۸۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت می‌شود.

نشست بررسی مسائل حوزه راه شهرستان رفسنجان با حضور نماینده مردم شهرستان های رفسنجان و انار ،مدیر کل و فرماندار رفسنجان در اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =