۳۰ مرداد ۱۳۹۹، ۱۰:۵۱
کد خبرنگار: 1462
کد خبر: 83915436
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۰ هیات مذهبی در آستانه اشرفیه فعالیت دارند

۳۰ مرداد ۱۳۹۹، ۱۰:۵۱
کد خبر: 83915436
۶۰ هیات مذهبی در آستانه اشرفیه فعالیت دارند

رشت-ایرنا-رییس اداره تبلیغات اسلامی آستانه اشرفیه گفت:تعداد ۶۰ هیئت ثبت شده در این شهرستان فعالیت دارند، ضمن آنکه تعداد ۵۰ نفر از مداحان نیز در کانون مداحان این منطقه عضویت دارند.

حجت الاسلام محمد امیری، روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص رعایت پروتکل های ستاد مقابله با کرونا از سوی هیات های مذهبی اظهار داشت: به این منظور طی ماه های اخیر جلسات متعددی با هیات های مذهبی در این شهرستان برگزار و از آنان خواسته شد تا با رعایت پروتکل های بهداشتی  آیین های عزاداری ایام شهادت سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) را برگزار کنند.

امسال، هیات های عزاداری این شهرستان  آیین های سوگواری ایام ماه محرم را با رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی ستاد مقابله با ویروس کرونا برگزار می کنند.

وی با بیان اینکه در این جلسات بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی از سوی عزاداران تاکید شده ادامه داد: از سوی دیگر، کلیه هیات های عزاداری در این شهرستان برای برپایی مراسم ماه محرم باید در سامانه بیرق ثبت نام  و مجوز دریافت کنند.

وی  با تاکید بر اهمیت برگزاری آیین های سوگواری ماه محرم یادآور شد: طبق دستورالعمل های ابلاغی ستاد مقابله با کرونا، امسال هیات های عزاداری باید از حرکت دستجات عزاداری در معابر و همچنین استفاده از طبل و سنج خودداری کنند.

حجت اسلام امیری  رعایت پروتکل های بهداشتی را در حفظ سلامتی مردم و عزاداران ضروری دانست و اظهار داشت: امسال هیات های عزاداری این شهرستان، آیین های عزاداری ماه محرم را با رعایت پروتکل های بهداشتی در مکان های مشخص (محل هیات) برگزار خواهند.

شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن دو بخش مرکزی و بندر کیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است و در  شرق استان گیلان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha