مدیرکل کتابخانه‌های ایلام: رسانه‌ها فرهنگ مطالعه را اشاعه دهند

ایلام - ایرنا - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام گفت: برای اشاعه فرهنگ مطالعه، دست یاری به سوی مطبوعات استان ایلام دراز می‌کنیم.

سمیه حیدری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود :کتابخانه‌های عمومی، مراکز مهمی برای فعالیت‌های فرهنگی هستند و خبرنگاران ابزار مهمی برای انعکاس و ترویج فرهنگ در بین جامعه هستند.

وی اظهار داشت: در دورافتاده‌ترین روستاهای استان ایلام کتابخانه عمومی استقرار دارد که تمامی نهادهای فرهنگی می‌توانند از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.

حیدری یادآور شد: بهزیستی می‌تواند کلاس‌های خود را در تمامی حوزه‌ها در کتابخانه‌های عمومی استان برگزار کند که توامان نقش مهمی در آشنایی مردم با کتاب و کتابخوانی و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام اضافه کرد: به دنبال این هستیم که با همکاری نهادهای فرهنگی و اصحاب رسانه سرانه مطالعه را در استان بهبود ببخشیم و در این راستا دست یاری به سوی مطبوعات استان دراز می‌کنیم و توقع همکاری و مشارکت زیادی داریم.

حیدری تاکید کرد: سوق دادن جامعه به مطالعه و فرهنگ مطالبه‌گری را از خبرنگاران و اصحاب رسانه می‌خواهیم  و از حضور نخبگان و فعالان اجتماعی و فضای مجازی در جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی و ارایه راهکارهای مناسب برای افزایش  میزان مطالعه و کتابخوانی بهره‌گیری می‌کنیم. 

وی با بیان اینکه از فضای مجازی برای توسعه فرهنگ کتابخوانی استفاده می‌کنیم، افزود: در حال حاضر نزدیک به ۲۵ هزار نفر عضو کتابخانه‌های عمومی استان هستند که بیشترین اعضا را زنان تشکیل می‌دهند که از ۵۱ باب کتابخانه عمومی نهادی و مشارکتی ‌استفاده می‌کنند.

حیدری با تاکید بر اینکه فرهنگ مطالعه باید از کودکی نهادینه شود، یادآور شد: از خیرین و نیکوکاران طلب کمک داریم که برای خرید لوازم و تجهیزات بخش کودکان ما را یاری کنند.

 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام یادآور شد: با عنایت استاندار ایلام و فرمانداران امسال بیش از ۴۰ درصد افزایش اعتبارات تملک دارایی داشته‌ایم.

حیدری افزود: کار فرهنگی بدون حضور و حمایت اصحاب رسانه و خبرنگاران امکان‌پذیر نیست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =