۲۶ خرداد ۱۴۰۳، ۱۳:۱۰
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 85509695
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش دمای هوای ایلام تا پایان هفته

۲۶ خرداد ۱۴۰۳، ۱۳:۱۰
کد خبر: 85509695
افزایش دمای هوای ایلام تا پایان هفته

ایلام - ایرنا - معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی ایلام گفت: دمای هوای ایلام از دوشنبه تا اواخر هفته جاری بین سه تا پنج درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد.

مجتبی میهن‌پرست روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: دمای هوای استان از دوشنبه تا پایان هفته جاری نسبت به هفته گذشته به تدریج افزایش محسوس خواهد یافت.

وی افزود: دمای هوای استان در این بازه زمانی در مناطق سردسیر و معتدل به ۳۸ تا ۳۹ درجه سانتیگراد و دمای نواحی گرمسیری هم به ۴۸ تا ۴۹ درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد.

میهن‌پرست اضافه کرد: مشترکان نسبت به مدیریت مصرف بهینه حامل‌های انرژی اهتمام داشته باشند.

وی به عموم مردم به ویژه مادران باردار و شیرده، سالمندان، کودکان و بیماران خاص توصیه کرد: در ساعات اوج گرما از حضور در فضاهای باز و معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنند.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان ایلام ادامه داد: کارگران و ورزشکاران نیز در ساعات گرم روز از فعالیت‌های سخت بدنی پرهیز کنند.

وی تاکید کرد: با توجه به گرمای هوا و تابش مستقیم نور خورشید، احتمال آتش‌سوزی در اراضی زراعی، مرتعی و جنگلی استان دور از ذهن نیست.

به گزارش ایرنا، استقرار سه یا بیشتر از سه روز گرمای هوا که برای مناطق سردسیر و کوهستانی بیشتر از ۳۸ درجه سانتیگراد و برای نقاط گرمسیری نیز بیشتر از ۴۸ درجه سانتیگراد باشد، موج گرما نامیده می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha