۲۶ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۲
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83909648
۱ نفر

برچسب‌ها

پذیرش ۵۳ بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم

قم - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به بستری شدن ۵۳ بیمار جدید کرونایی در بخش های مختلف مراکز درمانی قم تحت نظر اورژانس بیمارستان طی ۲۴ ساعت گذشته گفت: ۳۹ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند، ترخیص شدند.

به گزارش عصر یکشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمد رضا قدیر در تبیین آخرین وضعیت بیماری کرونا در این استان اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته و منتهی به ۲۶ مرداد ماه ۱۰۲ تَن با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا توسط اورژانس قم پذیرش شدند.

وی ادامه داد: ۲ تَن که نتیجه آزمایش کووید ۱۹ آنها مثبت بود جان خود را در قم از دست دادند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۵۴ تَن به دلیل مشکوک بودن به کرونا در بیمارستان های قم بستری می باشند که حال ۸۱ تَن از آنها وخیم است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.                

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =