پنجره واحد اطلاع‌رسانی مجوزهای وزارت کار فعال شد

تهران - ایرنا - وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با راه‌اندازی پنجره واحد اطلاع‌رسانی مجوزهای این وزارتخانه، شرایط دریافت مجوزها، گواهی‌ها و استعلام‌های مربوط به موضوعات مرتبط با وزارت تعاون و سازمان‌های ذیربط آن را تسهیل و شفاف کرد.

به گزارش ایرنا، وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با راه‌اندازی سامانه‌های متعدد شفافیت به دستور «محمد شریعتمداری» وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی همچنان در تلاش است که در امر شفافیت پیشگام باشد. در این راستا قرار است وزیر تعاون امروز (شنبه) از ۶ سامانه شامل هوش تجاری، مدیران عامل و اعضای هیات مدیره، املاک و مستغلات، صورتجلسات هیات مدیره‌ها و مجامع، پرونده‌ها و دعاوی حقوقی و قراردادها رونمایی کند.

بر این اساس هر موضوعی که مرتبط با وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی یا سازمان‌های زیرمجموعه این وزارتخانه باشد از طریق سامانه‌های شفافیت این وزارتخانه قابل شفاف‌سازی است. این وزارتخانه علاوه بر سامانه شفافیت، سامانه دیگری تحت عنوان «پنجره واحد اطلاع‌رسانی مجوزهای وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی» را در راستای تحقق دولت الکترونیک راه‌اندازی کرده است.

در این سامانه افراد می‌توانند تمامی مجوزها،گواهی‌ها و استعلام‌های مربوط به موضوعات مرتبط با وزارت تعاون و همینطور سازمان‌های ذیربط آن را دریافت کنند. در واقع در این سامانه تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد روند دریافت مجوز ، استعلام و گواهی‌ها به صورت شفاف توضیح داده شده، هزینه‌های احتمالی آن بیان شده و لینک‌های مرتبط با آن به افراد ارائه شده است.

با استفاده از «پنجره واحد اطلاع رسانی مجوزهای وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی» افراد می‌توانند به صورت الکترونیکی درخواست مجوز کنند یا اطلاعات دریافت کنند. وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی البته در این مورد هم رکورد «اولین» را دارد و تنها وزارت‌خانه‌ای است که چنین پنجره واحدی را ایجاد کرده است.

شهروندان از طریق آدرس اینترنتی www.mojavez.mcls.gov.ir  می‌توانند به این سامانه مراجعه کنند و از طریق این پنجره واحد در مورد روند صدور مجوز،استعلام و گواهی در حوزه‌های مربوط به این وزارت‌خانه شامل معاونت روابط کار، معاونت امور تعاون، معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال، سازمان تامین اجتماعی، سازمان بهزیستی کشور و سازمان فنی و حرفه‌ای کشور اطلاعات کسب کنند یا آنکه این روند را به صورت کاملا الکترونیکی از این سامانه طی کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha