یک‌چهارم خبرنگاران خراسان شمالی محروم از هدیه ریاست ‌جمهوری

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان شمالی گفت: بیش از یک‌چهارم از خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه در این استان، موفق به دریافت هدیه ریاست جمهوری، به مناسبت روز خبرنگار، نشده‌اند.

علی خادمی روز جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این استان ۲۳۵ خبرنگار و فعال رسانه‌ای دارد که حدود ۶۰ تن آنان مشمول دریافت بسته ۱۲۰ گیگابایت اینترنت رایگان یکساله تخصیصی از سوی رییس جمهوری نشده اند.

وی افزود: جاماندگان از هدیه رییس جمهوری، افرادی هستند که به‌تازگی وارد عرصه خبر شده، شماره خط همراهشان تغییر کرده و یا کسانی هستند که در سال قبل، به هر دلیلی از دریافت هدیه مناسبتی رییس جمهوری بازمانده بودند.

وی اضافه کرد: اختصاص هدیه امسال رییس جمهوری بر مبنای لیستی صورت گرفت که سال گذشته برای ثبت نام خبرنگاران اعلام شده بود و کسانی که پارسال به هر علتی در سایت مزبور ثبت نام نکرده بودند، امسال هم از این هدیه محروم شده اند.  

خادمی تاکید کرد: در شرایطی که شمار قابل توجهی از خبرنگاران استان امسال از دریافت هدیه اینترنت یک ساله رییس جمهوری بی نصیب مانده اند، عده ای دیگر با وجود خارج شدن از عرصه خبر، این هدیه را دریافت کرده اند.

عضو شورای مرکزی خانه مطبوعات کشور اظهار داشت: خانه مطبوعات خراسان شمالی تلاش کرده است ضمن تماس با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به عنوان متولی اختصاص هدیه رییس جمهوری به خبرنگاران، این مشکل را برای چاره اندیشی با وی در میان بگذارد.

خادمی افزود: البته از طریق مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پیگیر هستیم تا این مشکل را، که موجب محرومیت شمار زیادی از همکاران رسانه ای از این بسته اینترنتی شده، برطرف سازیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در این باره گفت: برای دادن هدیه اینترنت رایگان یک ساله به خبرنگاران، هیچ هماهنگی با ادارات کل ارشاد استان ها انجام نشده است.

حسین فرخنده افزود: به هر حال ما نیز از طریق مرکز و وزارتخانه پیگیر هستیم تا خبرنگارانی که استحقاق دریافت این هدیه را داشته ولی جا مانده اند، از آن بهره مند شوند.

بسته ۱۲۰ گیگابایت اینترنت رایگان یکساله در حالی امسال به خبرنگاران تعلق گرفته است که هیچ سازوکاری برای ثبت نام افرادی که سال گذشته به هر علتی موفق به دریافت این بسته نشده بودند، دیده نشده است.

علاوه بر بسته اینترنت ۱۲۰ گیگابایتی رییس جمهوری به خبرنگاران که امسال از طریق اپراتور رایتل فعال شد، اپراتور همراه اول هم یک بسته ۲۰۰ گیگابایتی اینترنت به آنان هدیه داد که از قضا، لیست همراه اول برای دادن این هدیه نیز بر اساس ثبت نام شدگان پارسال بسته شده بود و بر این اساس خبرنگاران بی نصیب از بسته رییس جمهوری، از این بسته همراه اول هم بی نصیب ماندند.

استان خراسان شمالی ۲۳۵ فعال رسانه‌ای دارد که بیشتر آنها در رسانه‌های مکتوب و خبرگزاری‌ها فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha