۲۰ مرداد ۱۳۹۹، ۱۵:۴۶
کد خبرنگار: 814
کد خبر: 83902215
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

وضعیت سنگ‌های قیمتی ۱۰ استان امسال مشخص می‌شود

تهران- ایرنا- قائم مقام سازمان ایمیدرو گفت: وضعیت ۱۰ استان از نظر معدنی و اکتشاف سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی امسال مشخص می‌شود و تا پایان شهریور، معادن پنج استان و تا پایان سال، کل معادن ۱۰ استان غربالگری خواهند شد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران( ایمیدرو)، عباس نعیمی در نشست کارگروه بهینه‌سازی صنعت سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی اعلام کرد: بازارچه گوهر سنگ‌ها در استان خراسان رضوی، بزودی راه‌اندازی می‌شود.

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود تا هفته آینده یک مکان از چهار مکان مطرح شده برای ایجاد بازارچه گوهرسنگ‌ها در استان خراسان رضوی تعیین شود.

نعیمی افزود: مرز دوغارون نیز توسط اعضای این کارگروه بازدید و بررسی‌های لازم برای ایجاد بازارچه مرزی انجام خواهد شد.

قائم مقام ایمیدرو گفت: قرار است اتاق طلا در فرودگاه امام خمینی (ره) به شکل پایلوت راه‌اندازی شود و تا پایان امسال نیز، سایر گمرکات تخصصی این اتاق راه‌اندازی خواهند شد.

براساس این گزارش، محمد آقاجانلو، معاون ایمیدرو نیز در این نشست با بیان اینکه طبق اساسنامه ایمیدرو و شرکت‌های زیرمجموعه، این سازمان امکان خرید واحدهای تجاری برای تاسیس بازارچه گوهر سنگ به صورت مستقیم را ندارد، گفت: ایمیدرو می‌تواند اقداماتی از جمله آموزش، پژوهش، اکتشاف و نیز ایجاد اتاق طلا و سنگ های قیمتی در گمرکات تخصصی انجام دهد.

وی اضافه کرد: حمایت‌های ویژه برای دریافت پروانه معادن و نیز تسهیل بازارچه‌ها، از جمله امکانات دیگری است که ایمیدرو می‌تواند برای کنسرسیوم سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی ارایه دهد.

به گزارش ایرنا نخستین بازارچه سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی خرداد ماه امسال با حضور خداداد غریب پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در سرای گوهر و ارگ جهان نما اصفهان افتتاح شد.

وی در آیین آغاز بکار این بازارچه افزود: ایمیدرو وظیفه دارد کار اکتشافی را در کشور انجام داده و ظرفیت معدنی را در زمینه سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی به مردم معرفی کند.

به گفته  غریب پور، ایمیدرو  ظرفیت‌ها را شناسایی و جمع آوری و به فعالان بخش عرضه می‌دارد  و ضمن ارائه آموزش، قوانین وارداتی و صادراتی تعرفه‌ها را هم اصلاح می‌کند.

رییس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: بعد از افتتاح بازار چه سنگ‌های قیمتی اصفهان بازار تخصصی مشهد، بازارچه مرزی تایباد را هم افتتاح خواهیم کرد.

وی گفت: ضمن شناسایی ظرفیت‌های معدنی که محصول کار اکتشافی است، اشتغال کشور را در این بخش تا سال ۱۴۰۵ به حدود ۵۵۰ هزار نفر به شکل مستقیم خواهیم رساند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha