کمبود کارشناس رسمی دادگستری کردستان با جذب نیروهای کاردان جبران شود

سنندج‌ - ایرنا - رییس کل دادگستری استان کردستان گفت: ضروری است تا در تمام رشته‌های تخصصی که با کمبود کارشناس رسمی دادگستری در استان کردستان مواجه هستیم نیروهای کاردان و مجرب و متعهد جذب شود.

به گزارش ایرنا، محمدرضا مترقب در جلسه ساماندهی فرآیند کارشناسی رسمی قوه قضاییه در کردستان اظهار داشت: کارشناسان رسمی دادگستری نقش بسیار مهمی در محاکم قضایی از جهت احقاق و اجرای عدالت ایفا می‌کنند و این مهمترین رسالت و وظیفه این مجموعه است.

وی تاکید کرد: با کارشناسانی که در هیات‌های کارشناسی که در محل اجرای قرار حضور پیدا نمی‌کنند و این منجر به صدور رای می‌شود باید برخورد انتظامی شود.

مترقب افزود: ضروری است تا بین مرکز کارشناسان رسمی قوه قضاییه و کانون کارشناسان رسمی در استان کردستان با مدیران قضایی رابطه تنگاتنگ و موثری در راستای رفع مشکلات و ایجاد هماهنگی بوجود آید.

وی اضافه کرد: مقرر است تا معاونت منابع انسانی دادگستری کردستان کلاس‌های آموزشی تخصصی برای قضات شعب ویژه امور اراضی ملی و منابع طبیعی در این زمینه برگزار نماید.

رییس کل دادگستری کردستان خواستار رعایت بیشتر اخلاق حرفه‌ایی توسط کارشناسان رسمی دادگستری در رفتار و عملکردها برای جلب اعتماد عمومی و رضایت مردم شد.

در ادامه جلسه معاونین قضایی رییس کل دادگستری و رییس و اعضای هیات مدیره کارشناسان رسمی قوه قضاییه در استان کردستان به بیان نقطه نظرات و مشکلات خود در زمینه های مختلف پرداختند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =