۱۷ مرداد ۱۳۹۹، ۱۲:۴۶
کد خبرنگار: 1225
کد خبر: 83896621
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ضرورت ایجاد یک شرکت برای ساماندهی سرویس مدارس فاروج

بجنورد- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش فاروج گفت: ساماندهی سرویس‌های مدارس، براساس ضوابط در سایه فعالیت یک شرکت حمل و نقل امکانپذیر است و نبود این شرکت در شهرستان، کار نظارت بر این حوزه را دچار مشکل کرده است.

خلیل ذوقی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۹۱۰ دانش آموز در این شهرستان با استفاده از سرویس مدرسه در سطح مناطق شهری و روستایی جا به جا می شوند که از این تعداد ۷۸۰ نفر روستایی هستند.

وی با اشاره به اینکه هر ساله پیش از آغاز سال تحصیلی نشست هایی برای ساماندهی سرویس مدارس برگزار می شود، گفت: نبود یک شرکت تعاونی حمل و نقل ثبت شده روند کار را مشکل کرده و در سال های گذشته ناگزیر خانواده ها در تعامل با مدیر مدرسه، اقدام به انتخاب رانندگانی به عنوان سرویس دانش آموزان خود می کردند.

ذوقی با بیان اینکه این روند نظارت ها را کمرنگ می کند،  گفت: ۴۲ درصد هزینه سرویس دانش آموزان روستایی را در سال گذشته آموزش و پرورش پرداخته است و هزینه سرویس دانش آموزان سطح شهر با خانواده آنان بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ مینی بوس و ۵۴ خودرو سواری در سال گذشته اقدام به جا به جایی دانش آموزان شهرستان می کردند، گفت: ۴۲ خودرو سواری هم در سطح شهر به ۱۳۰ دانش آموز سرویس دهی می کردند.

ذوقی با بیان اینکه معرفی شرکت حمل و نقل باید از سوی شهرداری انجام بگیرد، گفت: برای رانندگان سرویس های مدارس منشور اخلاقی تعریف شده و باید دارای شاخص هایی در حوزه کاری خود باشند که تحقق آن در صورت فعالیت یک شرکت در این بخش ممکن می شود.

مدیر آموزش و پرورش فاروج افزود: اگر امسال هم شرکتی معرفی نشود ناگزیر به اجرای کار با همان روال سال گذشته و واگذاری کار به خانواده ها و مدیر مدارس هستیم.

وی با اشاره به شرایط فعلی کشور در خصوص شیوع ویروس کرونا، بیان داشت: طبق ضوابط، نشست های مرتبط با ساماندهی سرویس های مدارس برگزار می شود تا در صورت باز گشایی مدارس مشکلی در جا به جایی دانش آموزان به وجود نیاید.

در سال تحصیلی پیش رو ۹ هزار و ۴۰۰ دانش آموز تحصیل خود را در ۱۳۴ مدرسه شهرستان فاروج آغاز می کنند که از این تعداد ۸۵۰ نفر سال اولی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha