سه خبر از شهرستان های بافق ،اردکان و بهاباد

یزد - ایرنا - اهدا دستگاه ویلچر برقی به مددجوی معلول بافقی ، حرکت کاروان شادی غدیر در شهر اردکان و توزیع سه هزار و ۸۰۰ بسته گوشت قرمز در میان نیازمندان شهرستان بهاباد از جمله خبرهای روز دوشنبه است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بافق گفت: فرد خیری یک دستگاه ویلچر برقی به ارزش ۲۴۰ میلیون ریال به مددجوی تحت حمایت این نهاد اهدا کرد.

ابوالقاسم طلایی مبارکه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مددجو ۲ سال قبل ‌بر اثر تصادف یکی از پاهایش از ناحیه زانو قطع شد و به دلیل آسیب جدی هر ۲ پای او فلج و به‌طور کامل زمین‌گیر شد.

وی بیان کرد: از این‌ پس این مددجو می‌تواند با ویلچر برقی در محل کارش حاضر و همچنان حرفه کلیدسازی را ادامه دهد و معیشت خانواده خود را تأمین کند.

به گفته رییس کمیته امداد بافق، این نهاد به ‌عنوان متولی امور محرومان جامعه در چارچوب احیا سنت علوی و ایجاد فرصت برای بسیاری از مسوولان خیراندیش و نیکوکار که علاقه و زمینه چنین دوستی‌ها و هم‌نشینی‌هایی را دارند طرح « مفتاح الجنه » را تهیه و اجرا کرده است.

وی اظهار کرد: به‌واسطه این طرح، الفت و دوستی بین محرومان جامعه و مسوولان بیشتر شده و زمینه رفع مشکل نیازمندان فراهم است.

طلایی همچنین به شروع موج دوم شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: شهروندان می توانند از طریق واریز کمک‌های نقدی خود به شماره حساب‌های این نهاد، کمیته امداد را در تهیه بسته‌های کمک معیشتی و اقلام بهداشتی یاری کنند.

هم اکنون یکهزار و ۳۳۶ نفر شامل ۵۶۰ خانوار زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) بافق هستند و مرکز این شهرستان ۵۰ هزار نفری در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

اردکان 

سرپرست شهرداری اردکان گفت: به مناسبت دهه امامت و ولایت کاروان شادی غدیر از معابر مختلف شهر عبور می کند.

 مهدی محمودزاده در نشست هماهنگی برگزاری کاروان غدیر شهرستان افزود: این کاروان از ۱۶ تا ۱۸ مردادماه جاری از ساعت ۲۱ تا ۲۳ با اجرای برنامه مولودی‌خوانی به‌صورت خیابانی، شادی و نشاط را برای شهروندان به ارمغان می‌آورد.

وی  اظهار کرد : حرکت این کاروان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی است و شهروندان می‌توانند از داخل خودروهای خود آن را تماشا کنند.

محمودزاده با اشاره به اینکه هرساله با فرارسیدن دهه امامت و ولایت شاهد برگزاری جشن‌های متعددی در گوشه و کنار شهر بودیم تصریح کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا برگزاری جشن‌ها شکل دیگری به خود گرفته و روابط عمومی شهرداری اردکان با راه‌اندازی کاروان شادی، این ایام را گرامی می‌دارد.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

بهاباد

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره ) بهاباد گفت :  با کمک افراد خیر و پنج مرکز نیکوکاری، سه هزار و ۸۰۰  بسته گوشت قرمز به ارزش سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تهیه و به مناسبت دهه امامت و ولایت ( عید قربان تا عید غدیر) بین نیازمندان و مددجویان این  شهرستان توزیع شد.  

حمید دهقان بهابادی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : ۲۰۰ کیلوگرم این مقدار گوشت با ذبح دام سنگین در کشتارگاه و ۱۵۰ کیلوگرم نیز با اهدای چهار راس گوسفند تامین و در اختیار هزار و  ۸۰۰ خانوار گذاشته شد.

وی با بیان اینکه بسته های گوشت‌ در اختیار  ایتام، محسنین، زنان سرپرست خانوار و بیماران سخت درمان گذاشته شد افزود : با تبلیغات فرهنگی انجام شده توسط دستگاه‌ها و سازمان‌ها، فرهنگ خیرات و انفاق به خوبی بین مردم نهادینه شده است.

 هم اکنون ۸۷۱ خانوار شامل هزار و ۸۹۶ نفر از خدمات حمایتی کمیته امداد بهاباد استفاده می کنند .

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری شرق شهر یزد قراردارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =