۹ مرداد ۱۳۹۹، ۱۷:۰۹
کد خبرنگار: 2588
کد خبر: 83890611
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نظارت دامپزشکی مراغه بر ذبح دام در عید قربان

۹ مرداد ۱۳۹۹، ۱۷:۰۹
کد خبر: 83890611
نظارت دامپزشکی مراغه بر ذبح دام در عید قربان

مراغه - ایرنا - رییس اداره دامپزشکی مراغه گفت: در راستای پیشگیری از مشکلات بهداشتی، اکیپ‌های ثابت و سیار این اداره در مناطق مختلف شهرستان بر ذبح شرعی دام‌ها در عید قربان نظارت می‌کنند.

علی پاشایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا و نیز در جهت پیشگیری از ابتلای شهروندان به بیماری های مشترک انسان و دام از جمله تب کریمه کنگو، ۲ اکیپ ثابت و ۲ اکیپ سیار بر ذبح دام ها در این شهرستان نظارت می کنند.

وی ادامه داد: برای این منظور، اکیپ های ثابت دامپزشکی در محل این اداره و نیز کشتارگاه دام این شهرستان و نیز اکیپ های سیار به صورت شبانه روزی به شهروندان ارائه خدمت رایگان خواهند کرد.

پاشایی اضافه کرد: این اکیپ ها شامل ۱۵ نفر بازرس از جمله چهار دکتر دامپزشک، پنج بازرس بهداشت گوشت و سه ناظر شرعی بر ذبح های انجام شده در عید قربان نظارت بهداشتی خواهند داشت.

وی گفت: از نخستین ساعات عید قربان نیز با تجهیز و فعالیت این اکیپ ها، خدمت رسانی به مردم مومن و متدین شهرستان آغاز می شود.

وی افزود: با توجه به اهمیت بازرسی دام ها قبل و بعد از کشتار و ذبح در کنترل و پیشگیری از بیماری های مسترک انسان و دام، شهروندان می توانند با شماره های ۳۷۲۷۴۱۱۳ و ۳۷۲۷۴۱۱۴ دامپزشکی این شهرستان تماس حاصل کرده و از خدمات رایگان بهداشتی بهره مند شوند.

پاشایی اضافه کرد: همچنین برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و تب کریمه کنگو، شهروندان در عید سعید قربان، کشتار وذبح های خود را تا حد امکان در کشتارگاه و با رعایت اصول و نظارت بهداشتی انجام دهند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha