۷ مرداد ۱۳۹۹، ۲۲:۴۴
کد خبرنگار: 1285
کد خبر: 83888318
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

چهار طرح صنعت آب و برق در چهارمحال و بختیاری آماده بهره برداری شد

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت:  چهار طرح صنعت آب و برق به ارزش ۳۳۷ میلیارد تومان روز چهارشنبه هشتم تیرماه با حضور مسئولانی از وزارت نیرو در استان افتتاح می‌شود.

اقبال عباسی شامگاه سه‌شنبه با اعلام این خبر افزود: پروژه‌های افزایش ترانس ۴۰۰/۱۳۲ کیلوولت لردگان و خطوط چهار مداره و ۲ مداره لردگان، فلارد و پتروشیمی اوره و تعویض ترانسفورماتور پست ۶۳/۲۰ کیلوولت فرادنبه، نیروگاه DG بروجن با ظرفیت نامی چهار مگاوات و توسعه و بهینه‌سازی شبکه‌های توزیع و برق‌رسانی به روستاها در بخش برق و تصفیه‌خانه فاضلاب لردگان از جمله این طرح‌ها به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح‌ها که از سال‌ ۸۸ تا ۹۸ به طول انجامیده است ۳۳۷ میلیارد تومان از منابع دولتی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی هزینه شده است که از این میزان، ۱۹۳ میلیارد تومان سهم بخش خصوصی بوده است.

عباسی با بیان اینکه شاخص پوشش شبکه فاضلاب در شهرهای استان از ۵۰ درصد در سال ۹۲ به ۶۵ درصد در سالجاری افزایش یافته است، ابراز امیدواری کرد تا این شاخص با توجه به طرح شبکه‌های فاضلاب در حال اجرا، تا پایان دولت دوازدهم به ۷۵ درصد افزایش یابد.

استاندار چهارمحال و بختیاری همچنین به طرح‌های اجرایی حوزه برق‎رسانی در استان اشاره کرد و گفت: سال گذشته یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در صنعت برق این استان هزینه شد و در سالجاری نیز اعتبارات قابل توجهی در حوزه برق استان سرمایه‌گذاری و هزینه می‌شود.

عباسی خاطرنشان کرد: طی ۶ سال گذشته ۲ هزار و ۸۸۴ طرح با اعتباری افزون بر چهار هزار و ۳۸۶ میلیارد تومان در دولت تدبیر و امید در استان افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری با جمعیت افزون بر ۹۷۹ هزار نفر دارای ۱۰ شهرستان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha