۶ مرداد ۱۳۹۹، ۱۱:۴۴
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 83886137
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تاسیسات گردشگری قزوین متقاضی دریافت ۱۲۰ میلیارد ریال تسهیلات شدند

قزوین - ایرنا - تاسیسات گردشگری قزوین با ثبت نام در سامانه کارا، متقاضی دریافت ۱۲۰ میلیارد ریال تسهیلات کمک به جبران خسارات کرونا شدند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون ۲۷۰ واحد و تاسیسات گردشگری استان متقاضی دریافت تسهیلات کمک به جبران خسارت کرونا شده اند.

نادر محمدی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا گردشگری جهان را تحت تاثیر شدید قرار داده است،افزود: برآوردها نشان می دهد تاسیسات و واحدهای گردشگری استان قزوین پس از شیوع کرونا ۹۰۰ میلیارد ریال خسارت و ضرر و زیان دیده اند.

این مسوول گفت: کرونا بیشترین تاثیر و تهدید را در بین بخش های اقتصادی و صنفی به حوزه گردشگری وارد کرده است و تقریبا همه تاسیسات این حوزه در کشور و استان دچار خسارت و زیان شده اند و دولت برای کمک به جبران این بخش تسهیلاتی را برای واحدهای آسیب دیده پیش بینی کرده است.

محمدی با بیان اینکه احتمال تمدید ثبت نام واحدهای آسیب دیده در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات کرونا وجود دارد،افزود: تاکنون ۶ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای ثبت نام کرده فعال استان قزوین در حوزه گردشگری که از کرونا آسیب دیده اند، تسهیلات ارایه شده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین اظهار داشت: از بانک ها انتظار می رود در پرداخت تسهیلات مالی جبران کرونا به واحدهای گردشگری سرعت ببخشند.

براساس آمارهای ارایه شده، استان قزوین دارای ۲۴۱ واحد تاسیسات گردشگری است که شامل ۱۰۳ مجتمع خدماتی و پذیرایی، ۸۷ واحد اقامتگاهی، ۴۸ دفتر مسافرتی و سه آموزشگاه است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha