حفظ سلامت بیمه‌شدگان، مهمترین هدف تامین اجتماعی

تهران - ایرنا - مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: مهمترین هدف این سازمان حفظ سلامت بیمه‌شدگان است.

ابوالفضل آفریده روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا در خصوص اهداف و وظایف سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: مهمترین خواست و نیاز جامعه نیز (در بخش درمان) معالجه و بهبود بیماری است، اما اهداف این سازمان در سطح گسترده مراقبت از سطوح متعدد سلامت کشور از طریق ارائه خدمات بهداشت و درمان در مراکز ملکی و طرف قرارداد تامین اجتماعی است.

وی ادامه داد: ارائه این خدمات در مقایسه با دیگر کشورها در سراسر جهان به طور کل ارزنده اما قابل پیشرفت و توسعه است و جامعه برای ارتقای سلامت بیمه‌شدگان باید به طرف ارائه بهترین خدمات حرکت کند.

مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی با اشاره به نگرش جدید سازمان تامین اجتماعی به منظور مراقبت از سالمندان نیز تصریح کرد: راه‌اندازی دو دفتر تحت عنوان اداره سالمندی و بیماری‌های مزمن و غربالگری و پیشگیری از بیماری‌های مزمن نیز با هدف ارتقای سطح سلامت انجام پذیرفته است.

آفریده افزود: این طرح و برنامه‌ها مطابق با آخرین استانداردهای جهانی به منظور پیشگیری از بیماری‌های مهلک (در درجه اول) و در صورت ابتلاء به بیماری معالجه در مراحل نخست بیماری و جلوگیری از عوارض غیرقابل برگشت طراحی شده است.

وی خاطرنشان کرد: این حرکت نوین امروزه در کشورهای توسعه‌یافته انجام می‌شود و با بومی‌سازی و تفکر بومی می‌توان یک گام موثر برای خدمت به بیمه‌شدگان برداشت.

آفریده همچنین یادآور شد: در حال حاضر باتوجه به افزایش امید به زندگی در جامعه (زنان ۷۸ سال و مردان ۷۵ سال) نیز بیش از طول عمر بیمه‌پردازی خواستار بهره‌گیری از شرایط بازنشستگی هستند.

به گزارش ایرنا، ۲۵ تیرماه به عنوان روز «بهزیستی و تامین اجتماعی» با هدف تحقق عدالت اجتماعی نام‌گذاری شده است؛ این سازمان به عنوان یک سازمان بیمه‌گر اجتماعی عمومی غیردولتی وظیفهٔ پوشش اجباری بیمهٔ کارگران، حقوق‌بگیران و پوشش اختیاری صاحبان حرف و مشاغل آزاد را برعهده دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha