۱۰ تیر ۱۳۹۹، ۸:۰۲
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83838738
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

استفاده از کپر به جای یک مدرسه در فاریاب برای حفظ جان دانش‌آموزان بود

جیرفت - ایرنا - فرماندار فاریاب جنوب کرمان گفت: استفاده از کپر به جای مدرسه روستایی شهید اشرفی اصفهانی صرفا برای حفظ جان دانش‌آموزان این مدارس از خطرات زلزله بود.

علی نیکنفس روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به انتشار فیلمی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر ایجاد مدرسه کپری در کنار یک مدرسه فرسوده روستای پاریگ امیری اشاره کرد و افزود: طی بازدیدی که از روستای پاریگ امیری داشتم، شاهد غیرقابل استفاده بودن مدرسه این روستا به دلیل نداشتن استحکام بنا بودم لذا بلافاصله دستور تعطیلی این مدرسه را به مدیر آموزش و پرورش شهرستان و مدیر مدرسه برای حفظ جان دانش‌آموزان دادم.

وی ادامه داد: همچنین بلافاصله دستور ساخت ۶ کپر به عنوان محیطی جایگزین تا تکمیل ساختمان جدید مدرسه شهید اشرفی اصفهانی صادر شد.

فرماندار فاریاب با بیان اینکه این شهرستان جزو مناطق زلزله خیز کشور است، تصریح کرد: با توجه به شرایط، دانش‌آموزان فعالیت خود را در کپر آغاز کردند تا شاهد بهره‌برداری از ساختمان جدید مدرسه باشیم.

رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان فاریاب تصمیم اتخاذ شده برای تحصیل دانش آموزان روستای پاریگ امیری در کپر را موقتی دانست و گفت: حفظ جان دانش‌آموزان در اولویت کاری ما است.

وی گفت: ساختمان جدید این مدرسه ۶ کلاسه توسط اداره نوسازی اداره کل آموزش و پروش استان کرمان در حال ساخت بوده که هم اکنون در مرحله شناژ کف ساختمان است لذا امیدواریم هر چه سریع‌تر این مدرسه تکمیل شود.

او ادامه داد: امیدواریم هر چه سریعتر این مدرسه آماده شود تا دانش‌آموزان در ساختمانی نو و مقاوم به فعالیت‌های آموزشی خود ادامه دهند.

نیکنفس تعداد مدارس شهرستان فاریاب را « ۱۰۱ » واحد برشمرد و از فرسوده و غیر قابل استفاده بودن ۲۱ مدرسه  این شهرستان خبر داد.

وی ادامه داد: مدرسه ۶ کلاسه شهید اشرفی اصفهانی یکی از این مدارس غیرقابل استفاده بود که نیازمند توجه ویژه برای تکمیل هر چه سریع‌تر این طرح است.

فرماندار فاریاب از رایزنی با خیران مدرسه ساز خبر داد و گفت: خیران، عملیات اجرایی ۱۳ مدرسه را در شهرستان فاریاب آغاز کردند که هم اکنون پیشرفت فیزیکی این طرح‌ها بین ۵۰ تا ۹۵ درصد است.

وی افزود: طبق برآورد کارشناسان ۵۰ درصد مدارس در حال ساخت خیرساز در مهرماه سال جاری به بهره‌برداری می رسد.

نیکنفس از تلاش‌های نماینده سابق پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی تشکر کرد و گفت: احمد حمزه با توجه به شرایط مدارس فرسوده، زمینه حضور خیران و مدیران نوسازی مدارس کل کشور را به شهرستان فاریاب فراهم کرد.

فاریاب در فاصله ۳۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها