۳۱ خرداد ۱۳۹۹، ۲۳:۰۷
کد خبرنگار: 1371
کد خبر: 83827930
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

سند اجرایی ۱۴۰۰، موجب توسعه اردستان می‌شود

کاشان- ایرنا- فرماندار اردستان گفت: توسعه بیشتر این شهرستان را با تدوین سند اجرایی ۱۴۰۰ که از فردا به اداره‌ها ابلاغ می‌شود، در آینده شاهد خواهیم بود.

حمیدرضا تاملی شامگاه شنبه در نشست شورای اداری اردستان با اشاره به بحث لزوم مدیریت هوشمند بیان کرد: ۱۴۰۰ طرح و خدمت در قالب این سند اجرایی دیده شده است.

وی افزود: موضوع‌هایی در قالب آن سند وجود دارد که قابل اجرا است و تا هفته دولت آینده باید همه آن‌ها به اجرا درآید و مدیرانی که توانایی ندارند، از قطار خدمت پیاده شوند تا تعهد به مردم را انجام دهیم.

فرماندار اردستان تاکید کرد: مدیران‌ باید در راستای تحقق ماموریت دستگاه‌ها بیشتر تلاش و خواسته‌های هدفمند مردم را پیگیری کنند و در این ارتباط از کمک و نظرهای مردمی برخوردار شوند.

وی ضعف نمایندگان حقوقی اداره‌ها در نشست‌های رسیدگی در دادگاه‌ها را مطرح کرد و از مدیران دستگاه‌ها خواست تا موضوع‌ را جدی بگیرند و اقدام لازم را انجام دهند تا حقی از دستگاهی ضایع نشود.

تاملی در ادامه نیز اظهارداشت: موضوع بافت تاریخی و گردشگری اردستان از دغدغه‌های جدی است که باید در حوزه مدیریت شهری و روستایی به آن توجه کنند.

فرماندار اردستان در مورد بازتاب فعالیت‌ها و خدمات اداره‌ها در جامعه بیان کرد: مدیران دستگاه‌ها باید ارتقای روابط عمومی و همکاری موثر با رسانه‌ها را در دستور کار داشته باشند، موضوع اطلاع‌رسانی را جدی بگیرند و ارتباط مستمر و موثر با اصحاب رسانه برقرار کنند.

وی اضافه کرد: همچنین موضوع ملاقات مردمی بسیار مهم است و این نگرانی‌ها وجود دارد که وقتی فردی به دستگاهی مراجعه می‌کند، برخی رفتارها صورت می‌گیرد که نشان دهنده بی‌اطلاعی کارکنان از بخشنامه‌ها است و برخی اداره‌ها باید برای ارتقای رضایتمندی مراجعان بیشتر تلاش کنند.

تاملی در ادامه به موضوع کودکان و نوجوانان اشاره کرد و گفت: توجه به این قشر ضروری است و مسایل آنها باید مد نظر خانواده‌ها باشد تا در آینده افرادی موثر برای جامعه داشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به وجود تعداد زیادی از توانخواهان در اردستان بیان کرد: جای تاسف است که شهرستان با کمبود هیات ورزشی معلولان روبه‌رو است که می‌طلبد در راستای راه‌اندازی آن اقدام شود.

فرماندار اردستان موضوع گرانی را نیز مطرح کرد و از اداره صنعت، معدن و تجارت و دیگر دستگاه‌های مسوول خواست تا با این پدیده برخورد جدی کنند.

وی به ابلاغ جدید تقسیمات مرزی شهرستان از سوی استانداری اصفهان اشاره و تشریح کرد: با پیگیری نماینده مجلس، تصویب هیات وزیران و مسوولان تقسیمات کشوری تاسیس بخش مهاباد در سال گذشته ابلاغ و نقشه تعیین مرزی بین بخش‌ها تهیه شد که با اجرای آن‌ مشکل چندین ساله مرزها برطرف خواهد شد.

تاملی اضافه کرد: ایرادهای در زمینه تقسیمات کشوری در اردستان از نظر کارشناسی وارد است و برخی مصوبه‌ها در تناقض و تعارض با هم قرار دارند اما به هر روی به عنوان مجری و نماینده دولت، مکلف به اجرای آن‌ها دوراز هر گونه هیجان و جانبداری هستیم.

وی تاکید کرد: بنا داریم یک‌بار برای همیشه این تقسیمات را اجرایی کنیم و از دلسوزان و پیگیران درخواست داریم از اظهار نظرهای بدون اطلاع و غیرکارشناسی خودداری کنند و کسانی که صلاحیت ندارند، به این موضوع ورود نداشته باشند و احساسات مردم را جریحه‌دار نکنند.

فرماندار اردستان همچنین برخورد جدی و بازدارنده با ساخت و سازهای غیرمجاز را مطرح و از تلاش شورای تامین در این زمینه قدردانی کرد.

وی به افزایش تعداد پرونده‌های توهین در دادگستری اشاره کرد و گفت: افزایش پرونده‌ها باید از سوی شورای فرهنگ عمومی و نهادهای فرهنگی و ارگان‌های مربوطه بیشتر مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد و در این راه تلاش بیشتری انجام شود.

تاملی افزود: این شرایط در شان شهرستان فرهنگی اردستان نیست و دادگاه‌ها در رسیدگی به پرونده‌های دعواهای روستاییان از نظرهای افراد معتمد، مسوول و خبره محلی استفاده کنند.

وی در ادامه با اشاره به شیوع ویروس کرونا تصریح کرد: این ویروس همچنان در شهرستان وجود دارد و امروز برای دومین بار وضعیت سفید منطقه به زرد تبدیل شد که باید موضوع را جدی بگیربم و شبکه بهداشت و درمان مناطق دارای آلودگی بیشتر را مشخص و راهکار مناسب ارایه نماید و مردم‌ را نیز مطلع کند.

شهرستان اردستان با جمعیت بیش از ۴۲ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha