زلزله ۵.۱ ریشتری جنوب فارس ۲ مصدوم داشت

شیراز-ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: زلزله ۵.۱ ریشتری شامگاه یکشنبه به مرکزیت بیرم لارستان، دو مصدوم در روستای فداغ از توابع شهرستان گراش به دنبال داشت.

رحیم آزادی شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این زمین‌لرزه در شعاع ۴۰ کیلومتری از کانون زلزله و در شهرستان‌های لارستان، گراش، خنج و اوز احساس شد.

وی ادامه داد: برخی خانه‌های روستایی در روستاهای خلیلی و فداغ شهرستان گراش در اثر این زلزله تخریب شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس ادامه داد: بعد از زمین‌لرزه، برای دقایقی برق مناطق کانون زلزله قطع شد که پس از چند دقیقه، وصل شد.

وی اظهار داشت: نیروهای امدادی در شهرستان‌های کانون زلزله در جنوب فارس در حال آماده‌باش هستند و از آمادگی کامل برای امدادرسانی در زمان وقوع زلزله برخوردار هستند.

بنا بر اعلام جمعیت هلال احمر فارس، در پی وقوع زمین لرزه ۵.۱ ریشتر ساعت ۲۲ و ۳۵ دقیقه و ۵۸ ثانیه شامگاه یکشنبه ۲۵ خردادماه جاری بخش بیرم، چهار تیم ارزیاب برای بررسی و کمک به زلزله زدگان به منطقه اعزام شدند. 

بنا بر گزارش مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران این زمین لرزه در فاصله ۱۷ کیلومتری بیرم، ۲۴ کیلومتری لامرد و ۳۰ کیلومتری وراوی فارس به وقوع پیوست.

کانون این زمین‌لرزه در عمق ۱۶ کیلومتری زمین گزارش شده است.

همچنین ۲ زلزله ۴.۷ و ۴.۶ ریشتری بامداد یکشنبه ۲۵ خردادماه جاری در منطقه‌های بیرم ، خلیلی و محمله در جنوب استان فارس را لرزاند. 

بخش بیرم با جمعیتی حدود ۱۵ هزار نفر در فاصله ۱۴۰ کیلومتری لارستان استان فارس واقع شده است.

شهرستان لارستان به مرکزیت شهر لار در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری شیراز واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha