۲۳ خرداد ۱۳۹۹، ۸:۳۰
کد خبرنگار: 1429
کد خبر: 83818282
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کنترل کیفی هشت هزار اقلام پالایشگاه گاز ایلام

۲۳ خرداد ۱۳۹۹، ۸:۳۰
کد خبر: 83818282
کنترل کیفی هشت هزار اقلام پالایشگاه گاز ایلام

ایلام - ایرنا - رییس بازرسی فنی پالایشگاه گاز ایلام از بازرسی فنی و کنترل کیفی هشت هزار اقلام خریداری شده این پالایشگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی پالایشگاه گاز ایلام، بهزاد پرچم پور اظهار داشت: این واحد فنی با استفاده از علم روز و دانش و تخصص، سلامت تجهیزات برای پایداری تولید را تضمین می کند.

وی، با اشاره به اینکه با استفاده از سیستم های کنترلی، نظارتی، ایمنی و سلامت تجهیزات، راه برای تولید مستمر و پایدار هموار می‌شود، افزود: بازرسی فنی با اعمال بازرسی در مراحل خرید تجهیزات و قطعات و در زمان نصب با انجام تست های عملکردی، حضوری فعال دارد و به همین سبب احتمال بکارگیری و استفاده از تجهیزات و قطعات غیر استاندارد به حداقل می رسد.

وی اظهار داشت: بازرسی فنی به منظور دستیابی به حصول اطمینان از انجام صحیح و کامل تعمیرات و همچنین انجام تمامی موارد برنامه‌ریزی شده در تمام مراحل تعمیرات اساسی طبق استانداردهای بین المللی و روش جاری شرکت ملی گاز ایران حضور فعال و مستمر دارد.

پرچم پور گفت: به منظور استفاده حداکثری از توان داخلی، متخصصان بازرسی فنی با استفاده از روش های استاندارد و تستهای فنی، امکان استفاده از کالاهای داخلی را در اولویت قرار می دهند.

رئیس بازرسی فنی شرکت پالایش گاز ایلام با بیان اینکه در تعمیرات اساسی سال گذشته بیش از ۶۵ تجهیز مورد بازرسی قرار گرفته است، گفت: نظارت بر نصب چهار تجهیز حساس و کلیدی شامل کلدباکس ، ریبویلر دی متانایزر ، نصب مبدل جدید واحد بازیافت اتان و نصب مبدل ریبویلر واحد شیرین سازی انجام شده است.

پرچم پور افزود: بازرسی ۱۲۷ عدد ترموول تجهیزات ناحیه فرآیندی و نظارت بر تست و کالیبراسیون ۱۱۵ عدد شیر اطمینان تنها گوشه ای از اقدامات بازرسی فنی در تعمیرات اساسی سال گذشته بوده است.

وی افزود: بازرسی داخلی از ۶۰ تجهیز فیکس ، تعویض نشت بند سقف شناور ، رنگ آمیزی و انجام آزمون نشت شار مغناطیسی کف مخزن استوانه ای میعانات گازی،  انجام تست قابلیت سرویس دهی برج‌های جذب و تجهیز جداکننده گاز ورودی، انجام تعمیرات پیت واحد بازیافت گوگرد، بازرسی تیپ فلر از جمله اقدامات واحد بازرسی فنی در تعمیرات اساسی سال جاری خواهد بود.

پالایشگاه گاز ایلام یکی از اصلی‌ترین منابع تامین کننده گاز در منطقه غرب کشور است.

منطقه غرب کشور از نقاط حساس شرکت ملی گاز ایران است و استمرار تولید پالایشگاه گاز ایلام به عنوان تنها پالایشگاه تولید کننده گاز در غرب کشور دارای اهمیت زیادی است.

شرکت پالایش گاز ایلام به منظور تامین گاز مصرفی استان ایلام و استان‌های غربی کشور و همچنین تامین خوراک پتروشیمی ایلام و تقویت فشار گاز غرب کشور در ۲۵ کیلومتری شمال غرب شهرستان ایلام و ۱۲ کیلومتری غرب بخش چوار به دست متخصصان جوان ایرانی راه‌اندازی شده است.

ظرفیت اسمی پالایشگاه گاز ایلام ۶.۸ میلیون متر مکعب در روز است که خوراک آن از مخزن گازی تنگ بیجار واقع در استان ایلام به فاصله ۴۰ کیلومتری پالایشگاه تامین می‌شود.

طی ۱۲ سال گذشته از زمان راه‌اندازی پالایشگاه ایلام تاکنون بطور کلی فروش ال.پی.جی خام نزدیک به ۸۵ هزار تن بوده که ۷۵ هزار تن آن در سه سال اخیر تولید شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha