۳۰۰ میلیون تومان برای تهیه نقشه محلات قصرشیرین اختصاص یافت

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: ۳۰۰ میلیون تومان برای تهیه نقشه محله‌های حاشیه‌نشین «پالی‌آباد و امیدوار» این شهرستان اختصاص یافت.

مرادعلی تاتار روز سه شنبه در حاشیه جلسه بررسی وضعیت محله های حاشیه نشین قصرشیرین، در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این اعتبار از سوی استاندار کرمانشاه در اختیار راه و شهرسازی قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: اقدامات لازم برای واگذاری زمین های ۱۷۶ واحد مسکونی محله قصرجدید (بلوکی ها) انجام شده و در مرحله نهایی شدن توسط دستگاه های مربوطه در شهرستان است و به زودی به مالکان واگذار می شود.

تاتار اضافه کرد: با توجه به فرصتی که طبق تاکید رهبر معظم انقلاب از قبل زلزله ایجاد شد و با پیگیری های صورت گرفته و تلاش فرمانداری و استاندار کرمانشاه و پیگیری وزارت راه و شهرسازی قرار شد واحدهای غیرمجاز این محله ها که توسط قشر ضعیف و کم درآمد ساخته شده به آن ها واگذار شود و لازمه این کار تهیه نقشه تفضیلی و نقشه شمیم بود تا این محلات نیز از زیرساخت های آب، برق، راه و فاضلاب همانند دیگر نقاط شهری برخوردار شوند.

وی گفت: رفع مشکلات مردم و حاشیه نشینی و همچنین محرومیت زدایی از سطح شهرستان اولویت اصلی کار مدیران است و سامان دهی این محلات (پالی آباد قصرجدید و انتهای امیدوار) در دستور کار ما و مورد تاکید استاندار کرمانشاه نیز هست و امیدواریم به زودی شاهد حل این معضل باشیم.
فرماندار قصرشیرین گفت: ظرفیت و پتانسیل بالای این شهرستان و وجود مرزها باعث شد که در سال های گذشته افرادی به این منطقه مهاجرت کرده و اقدام به ساخت و سازهای غیرمجاز در محله های حاشیه قصرشیرین کردند که عموما از قشر کم درآمد هستند.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد.

سرخط اخبار استان‌ها