۱ خرداد ۱۳۹۹، ۱۷:۳۲
کد خبرنگار: 1180
کد خبر: 83796486
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

ناسالم بودن هوای شادگان، ماهشهر و سوسنگرد

۱ خرداد ۱۳۹۹، ۱۷:۳۲
کد خبر: 83796486
ناسالم بودن هوای شادگان، ماهشهر و سوسنگرد

اهواز - ایرنا - اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان وضعیت هوای شادگان، ماهشهر و سوسنگرد در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ صبح روز پنجشنبه را ناسالم اعلام شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، شاخص کیفی هوا در این مدت در شادگان ۱۵۱، ماهشهر ۱۵۳ و سوسنگرد ۱۵۷ و ناسالم بود.

همچنین در این مدت شاخص کیفی هوا در شوشتر ۱۰۱، خرمشهر ۱۰۲، شوش ۱۰۳، دزفول ۱۱۳، اندیمشک ۱۳۰، آبادان ۱۳۲ و مسجد سلیمان ۱۳۶ و ناسالم برای گروه های حساس ثبت شد.

بر اساس اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان در این مدت شاخص کیفی هوا گتوند ۵۷، امیدیه ۶۶، رامهرمز ۷۷، بندر امام ۸۳، هندیجان ۸۵، رامشیر ۹۳ و اهواز ۹۶ قابل قبول بود.

روز چهارشنبه هفته جاری نیز هوای سوسنگرد ناسالم اعلام شد.

AQI شاخصی است که برای گزارش روزانه کیفیت هوا به کار می‌رود و نشان می‌دهد که هوای اطراف چقدر تمیز یا آلوده است و این حد از آلودگی چه اثراتی ممکن است بر سلامتی داشته باشد. این شاخص بر اثراتی متمرکز است که ممکن است افراد چند ساعت یا چند روز بعد از تنفس در این هوا با آنها روبه رو شوند.

بر اساس این شاخص، در شرایط هوای پاک (۰ تا ۵۰) کیفیت هوا خوب است و پیامدی بهداشتی ندارد. در شرایط هوای سالم (۵۱ تا ۱۰۰) کیفیت هوا قابل قبول است؛ اما برخی از مواد آلاینده ممکن است مشکلات مختصری برای شماری از افراد به‌ طور غیرمعمول حساس به آلودگی هوا ایجاد کنند.

در شرایط هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (۱۰۱-۱۵۰) افراد گروه حساس از جمله افراد مبتلا به بیماری های ریوی مانند آسم، افراد دارای بیماری قلبی، کودکان و سالمندان ممکن است دچار مشکل و ناراحتی تنفسی شوند.

در شرایط هوای ناسالم (۱۵۱-۲۰۰) همه افراد در صورت قرار گرفتن درازمدت در معرض هوای با این شدت آلودگی ممکن است دچار علائم تنفسی شوند؛ افراد گروه حساس ممکن است دچار پیامدهای بیشتری شوند.

شرایط هوای بسیار ناسالم (۲۰۱-۳۰۰) هشدار درباره بروز وضعیت اضطراری بهداشتی است. با احتمال بیشتر سلامت همه جمعیت به خطر می‌افتد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha