۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۵:۱۶
کد خبر: 83783461
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هشدار کرونایی برای تعطیلات عید فطر مازندران

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۵:۱۶
کد خبر: 83783461
هشدار کرونایی برای تعطیلات عید فطر مازندران

ایرنا - ساری - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران نسبت به احتمال افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در صورت عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در تعطیلات عید فطر هشدار داد.

دکتر حامد روحانی زاده روز دوشنبه در جلسه ستاد ساماندهی سواحل استان مازندران گفت: برای ایام عید فطر پیش رو به دلیل طولانی بودن تعطیلی و همچنین با توجه به شرایط دورکاری برخی ادارات استان های همسایه با موج قوی از مسافرت ها به استان مازندران روبرو خواهیم بود.

وی با بیان اینکه مازندران نزدیک ترین استان ساحلی و گردشگرپذیر به حدود یک سوم جمعیت کشور است افزود: افزایش تعداد گردشگران و تجمع آنان در سواحل یا هر محیط دیگری به شیوع ویروس کرونا کمک خواهد کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران بر تقویت اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد و گفت: در حال حاضر به خصوص در روزهای اخیر رفتار مردم استان در مناطق شهری و سواحل دریای خزر نگران کننده است.

روحانی زاده با بیان اینکه مازندارن توانسته به خوبی بیماری کرونا را حتی با کاهش محدودیت های طرح فاصله گذاری اجتماعی مدیریت کند، افزود: نباید اجازه دهیم هیچ طرح گردشگری یا تعطیلات مسافر خیزی استان را به شرایط پیک کرونایی نزدیک کند.

وی به احتمال شمار پر تعداد ورود مسافران در ایام تعطیلات عید فطر به مازندران اشاره کرد و گفت: مازندران نسبت به عید فطر باید با حساسیت بیشتری دیده و مدیریت فاصله گذاری شود.

شیوع ویروس کرونا در کشور از اوایل اسفند شروع شد و بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت تا روز یکشنبه ۱۰۷ هزار و ۶۰۳ نفر در کشور به طور قطعی به این بیماری مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا هم به ۶ هزار و ۶۴۰ نفر رسید.

مازندران نیز به دلیل گردشگر پذیری از همان روزهای نخستین شیوع کرونا به عنوان کانون اصلی مبتلایان به ویروس کرونا تبدیل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha