۱۰داعشی در درگیری با الحشدالشعبی کشته شدند

بغداد- ایرنا - فرمانده محور شمال در نیروهای سازمان الحشدالشعبی (بسیج مردمی) عراق جمعه شب از کشته شدن بیش از ۱۰ تروریست داعشی در سه استان عراق در ۷۲ ساعت گذشته خبر داد.

علی الحسینی جمعه شب به پایگاه خبری "المعلومه" گفت که تروریست‌ها در سلسله عملیات ویژه و پیش‌دستانه در استان‌های دیاله، کرکوک و صلاح‌الدین و در تعقیب نیروهای الحشدالشعبی کشته شدند.

در اطلاعیه الحشدالشعبی آمده است که باقی‌مانده گروهک تروریستی داعش در روزهای اخیر حملاتی موسوم به "حملات رمضان" را آغاز و تلاش کرد که با این حملات، اعلام موجودیت کند، اما به خاطر شجاعت نیروهای الحشد و نیروهای امنیتی و پاسخ سریع این نیروها به تروریست‌ها، تمام این حملات ناکام ماند و داعشی‌ها مجبور به فرار شدند.

بامداد چهارشنبه نیز نیروهای الحشد الشعبی مانع از آن شدند که گروهی از باقی مانده عناصر داعش از طریق تالاب سامرا که در نزدیکی محل زندان امام هادی (ع) واقع است، وارد این شهر شوند.

اداره رسانه‌های امنیتی عراق سه‌شنبه هفته جاری از آغاز  عملیات نظامی از چهار محور علیه هسته‌های گروه تروریستی داعش در استان صلاح‌الدین (در شمال بغداد) خبر داد.

این عملیات نظامی از چهار محور برای جست‌وجو و شناسایی بقایای عناصر شکست خورده داعش در منطقه «مکشیفیه» و مناطق همجوار در غرب رودخانه دجله آغاز شد.

در این عملیات واحدهای فرماندهی عملیات صلاح‌الدین و تیپ‌های ۴۵، ۳۵، ۴۲ و ۶ الحشد الشعبی مشارکت دارند.

گروه تروریستی داعش در روزهای گذشته فعالیت بی‌سابقه‌ای در مقایسه با یکی ۲ سال گذشته در مناطق شمال، غرب و شرق پایتخت عراق در استان‌های صلاح الدین، دیاله و الانبار داشته است.

در مهمترین این تحرکات، داعش شنبه گذشته به منطقه «مکشیفیه» و «بلد» در استان «صلاح‌الدین» شبیخون زد که منجر به شهادت ۱۱ نیروی الحشدالشعبی و زخمی شدن ۲۰ تن دیگر شد.

این گروه تروریستی همچنین در حمله دیگری به یک پاسگاه پلیس در استان «دیاله» پنج نفر را کشت و ۱۰ نفر دیگر نیز  زخمی شدند.

شماری از رهبران سیاسی عراق در واکنش به تحرکات اخیر داعش، ضمن بیان این که این اقدامات با تحریک آمریکایی‌ها برای ادامه حضور نیروهایشان در عراق صورت می‌گیرد، خواهان بازنگری در طرح‌های امنیتی برای مقابله با این گروه تروریستی، تقویت فعالیت‌های اطلاعاتی، کنترل مرزها و انهدام هسته‌های خفته داعش شده‌اند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =