۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۲:۱۸
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83779038
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

برگزاری جشن الفبا مجازی کلاس اولی های البرز

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۲:۱۸
کد خبر: 83779038
برگزاری جشن الفبا مجازی کلاس اولی های البرز

کرج - ایرنا- معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش وپرورش البرزگفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس، امسال جشن الفبا برای ۴۵ هزار و ۱۲۱ دانش آموز کلاس اولی این استان درفضای مجازی و رسانه ای برگزارشد.

محرمعلی الهویی روز پنجشنبه درگفت وگو با ایرنا هدف ازبرگزاری این جشن را آموزش زبان شکرگفتن خداوند دراهدا نعمت های بی شمارش به انسان ازجمله نعمت علم و دانش با قدردانی از زحمات معلمان سختکوش و حک شدن بهترین خاطره دوران تحصیل در ذهن دانش آموزان ذکر کرد.

وی خاطرنشان کرد: امسال این جشن باعنوان جشن دانایی با حضورآموزگاران نمونه استانی درفضای مجازی و رسانه ای استان البرزبرگزارشد.

الهویی  بیان داشت: دراین جشن شاد وبه یاد ماندنی دانش آموزان برای معلمان واولیا خود دلنوشته هایی درراستای سپاس ازخداوند و لطف وعشق درونی آنان نسبت به معلم و والدین خود تهیه وآن را به معلمان و والدین اهدا کردند.

وی از کلاس اول ابتدایی به عنوان ماندگار ترین خاطره های شیرین درذهن افراد جامعه یاد کرد وافزود: نعمت خواندن و نوشتن به اندازه ای برای دانش آموزان شیرین و لذت بخش است که نام آموزگار سال اول درذهنشان نقش می بندد.

الهویی تصریح کرد: این جشن هرساله به دلیل کسب مهارت خواندن و نوشتن و قدردانی از زحمات معلم و والدین با هدف ماندگاری خاطره شیرین در ذهن کلاس اولی ها برگزارمی شود.

وی یادآورشد: دراین جشن دانش آموزان دختر و پسر به بار نشستن تعلیم و تربیت را درفضای مجازی و رسانه ای استان جشن گرفتند.درجشن الفبا دانش آموزان پایه اول دبستان با زبان شعر، خواندن آیه هایی از قرآن کریم ، دعا و نقاشی شکر گزار این نعمت بزرگ ازخداوند یکتا شدند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرزگفت: امسال کلاس اولی های این استان دریک هزار و ۶۲۱ کلاس درس درپایه اول آموزش دیدند.

وی عنوان کرد: دانش آموزان کلاس اولی البرزدراین جشن به یاد شهدا قرآن کریم تلاوت کردند و سرود جشن الفبا و ملی ایران را زمزمه کردند.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد که ۲۶۰هزارنفرآن درمدارس ابتدایی تحصیل می کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha