۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۰:۵۵
کد خبرنگار: 917
کد خبر: 83774823
T T
۳ نفر

برچسب‌ها

لاهوتی: حذف چهار صفر قیمت‌ها را افزایش می‌دهد

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۰:۵۵
کد خبر: 83774823
لاهوتی: حذف چهار صفر قیمت‌ها را افزایش می‌دهد

تهران-ایرنا- نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با کلیات لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور گفت: وضعیت کنترل تورم ما نابسامان است و این تغییر باعث سرگردانی مردم می‌شود و همین محاسبات در افزایش قیمت‌ها هم نقش خواهد داشت.

«مهرداد بائوج لاهوتی» در جلسه علنی روز  دوشنبه در مخالفت با کلیات لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور، گفت: این موضوع از دولت قبل هم مطرح بود، کاش در زمانی که شرایط اقتصادی با ثباتی داشتیم به این کار اقدام می کردیم، آیا در شرایط سخت اقتصادی، حذف چهار صفر به بهبود شرایط کمک خواهد کرد یا خیر.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، افزود: در اواخر همین مجلس تصمیم می‌گیریم و مردم انتظار دارند که قیمت‌ها کاهش یابد و تاثیر اقتصادی در زندگی مردم داشته باشد.

لاهوتی ادامه داد: برخی کشورها در شرایط ثبات اقتصادی به لحاظ تورمی، دست به این کار زده‌اند اما ما در شرایطی هستیم که تورم ما ثبات ندارد و به تورم دامن می زند؛ الان دولت عملا این کار را کرده است شما تاثیر اسکناس‌ها و چک پول های ۱۰۰ هزار تومانی را ببینید، تاثیر اقتصادی حذف این چهار صفر در زندگی مردم مشاهده نمی‌شود، اجازه دهید در مجلس آینده این موضوع را با فراغ بیشتری بررسی کند.

وی ادامه داد: اکنون وضعیت کنترل تورم ما نابسامان است و این تغییر باعث سرگردانی مردم می‌شود و همین محاسبات در افزایش قیمت ها هم نقش خواهد داشت؛ این کار را به شرایط مناسبی موکول کنیم که به مردم آسیبی وارد نشود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha