۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۰:۱۴
کد خبرنگار: 2203
کد خبر: 83773457
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۷ طرح پرورش تیلاپیا در خراسان جنوبی به بانک معرفی شد

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۰:۱۴
کد خبر: 83773457
۷ طرح پرورش تیلاپیا در خراسان جنوبی به بانک معرفی شد

بیرجند - ایرنا - مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: از نیمه دوم سال گذشته تاکنون هفت طرح پرورش ماهی تیلاپیا به ارزش یک میلیارد تومان بری اخذ تسهیلات به بانک معرفی شده است.

محمدمهدی سعیدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تسهیلات هفت مجوز پرورش تیلاپیا به ظرفیت چهار هزار و ۶۵۰ تن به زودی توسط بانک عامل پرداخت خواهد شد.

وی گفت: همچنین برای خرید بچه ماهی تیلاپیا تا ۱۰۰ میلیون تومان استعلام داده‌ایم که به محض خریداری در اختیار افرادی که مجوز نظام مهندسی پرورش تیلاپیا را دارند، قرار خواهد گرفت.

مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار داشت: سال گذشته خراسان جنوبی یکی از چهار استانی بود که موفق به اخذ مجوز پرورش ماهی تیلاپیا شد و قرارداد ورود ۵۰۰ هزار قطعه بچه ماهی تیلاپیا به استان نیز منعقد شد.

وی بیان کرد: متقاضیان پرورش ماهی تیلاپیا برای اخذ مجوز باید به سازمان نظام مهندسی کشاورزی مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

سعیدی با اشاره به اینکه در خراسان جنوبی پتانسیل بسیار خوبی برای پرورش این ماهی وجود دارد گفت: ابتدای موافقت با پرورش ماهی تیلاپیا در استان محدودیت‌هایی در نظر گرفته شده بود اما اکنون هیچ محدودیتی وجود ندارد و متقاضیان می‌توانند مجوز لازم را از سازمان نظام مهندسی دریافت کنند.

وی افزود: در مجموع ۴۵۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ ۱۳ درصد برای پرورش آبزیان به استان تخصیص یافته است.

مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی میزان تولید انواع ماهی در استان را یک هزار و ۲۲۶ تن در سال گذشته اعلام کرد و گفت: از این میزان ۴۶ تن ماهی سردابی و مابقی گرمابی در منابع آبی استخرها بوده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۷۰۰ استخر پرورش آبزیان در استان فعال است افزود: همچنین پارسال یک میلیون و ۱۲۴ هزار قطعه ماهی زینتی در استان تولید شده است.

سعیدی اظهار داشت: بعد از ماه مبارک رمضان نخستین مزرعه حد واسط پرورش ماهی گرمابی در شهرستان قاینات و با حضور مسوولان استانی و شهرستانی افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه این مزرعه ظرفیت پرورش ۵۰۰ هزار قطعه بچه ماهی در سال را دارد گفت: در مزرعه حد واسط بچه ماهی‌های کم وزن ۱۰ گرمی پرورش یافته و به بازار عرضه می‌شود.

وی افزود: زیربنای این مزرعه ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع است و برای ساخت آن ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha