۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۹:۳۷
کد خبرنگار: 1410
کد خبر: 83773191
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

جان‌باختگان سوانح رانندگی در آذربایجان‌غربی ۵۰ نفر افزایش یافت

ارومیه- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌غربی با اشاره به افزایش ۵۰ نفری فوتی‌های سوانح رانندگی در استان طی سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۷ گفت: در این مدت تعداد مصدومان این سوانح ۶۹۵ نفر کمتر شد.

رسول روشنی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی سال گذشته ۶۶۸ نفر بر اثر سوانح رانندگی جاده‌ای در استان جان خود را از دست دادند در حالی که این رقم در سال پیش از آن، ۶۱۸ نفر بود.

وی اضافه کرد: از این تعداد ۵۴۵ نفر مرد و ۱۲۳ نفر زن بودند که نشان می‌دهد سهم زنان در این حوزه تنها ۱۸ درصد است.

وی بیان کرد: از کل جان‌باختگان سوانح رانندگی در آذربایجان‌غربی ۶۹ درصد شامل ۴۶۹ نفر مربوط به جاده‌های برون شهری، ۱۷ درصد شامل ۱۱۱ نفر مربوط به معابر درون شهری و ۹ درصد شامل ۵۷ نفر مربوط به جاده‌های روستایی بود.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه ارومیه بیشترین سهم را در تلفات سوانح رانندگی طی سال گذشته به خود اختصاص داد، گفت: تکاب نیز کمترین میزان تلفات را در این حوزه داشت.

روشنی از کاهش ۴.۶ درصدی مصدومان سوانح رانندگی طی سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۷ خبر داد و افزود: در حالی که طی سال ۱۳۹۷ بیش از ۱۵ هزار نفر در این سوانح مصدوم شده بودند، این رقم طی سال گذشته به ۱۴ هزار و ۳۳۶ نفر رسید.

وی اضافه کرد: در این بخش نیز سهم مردان ۷۱ درصد و سهم بانوان ۲۹ درصد بود.

به گزارش ایرنا، سالانه افزون بر ۶۰۰ نفر در جاده‌ها و معابر درون شهری آذربایجان‌غربی جان خود را از دست می‌دهند که طبق بررسی‌های صورت‌گرفته عامل اکثر آنها، خطا و اشتباه انسانی رانندگان است.

البته این رقم نسبت به اواخر دهه ۸۰ شمسی بسیار کمتر شده است.

آمار پزشکی قانونی، مرجع اصلی آمار سوانح رانندگی در کشور است و پس از بررسی‌های کارشناسی ارائه می‌شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha